To osiedle wygląda jak zbudowane z klocków Lego. A znajduje się w środku jednej z europejskich stolic

Paulina Ermel 02.10.2020
Kolorowe osiedle Kijów
Fotografia: Shutterstock

Z lotu ptaka wygląda niesamowicie, ale największy efekt robi, kiedy przechadzasz się między tutejszymi budynkami. Oto osiedle, które wygląda jak zbudowane z klocków Lego!

Nowoczesne osiedla, które powstają w dużych europejskich miastach, projektowane są w duchu minimalizmu. Proste bryły i stonowane kolory to zdecydowanie najczęściej spotykane cechy nowych bloków.

Nieco inaczej wyglądają blokowiska budowane w czasach PRL-u. Bloki z tzw. wielkiej płyty już od wielu lat przechodzą renowację - polega ona głównie na malowaniu ich na wszystkie kolory tęczy, aby tylko nadać im nieco charakteru i dodać trochę energii.

Tym ostatnim kierowali się także projektanci osiedla "Comfort Town" w Kijowie. Artyści wpadli na pomysł, jak rozweselić smutną szarą część miasta zlokalizowaną po prawej stronie Dniepru. Tak powstały budynki, które wyglądają jak zbudowane z klocków Lego. Musicie to zobaczyć.

Osiedle, które wygląda jak zbudowane z klocków Lego

Kijowskie "Comfort Town" powstało w 2011 roku i wciąż cieszy się zainteresowaniem nie tylko turystów, ale też klientów, którzy chcą tu zamieszkać. To nowoczesne na tamte lata osiedle miało wprowadzić nieco "europejskości" do szarej stolicy Ukrainy.

Co ciekawe, znalezienie lokalu mieszkalnego w tym miejscu, graniczy z cudem, a osiedle uznawane jest za jedno z bardziej prestiżowych, choć już wcale nie jest przecież najnowsze.

Osiedle to wyróżnia się na tle całego miasta, ponieważ jego budynki pomalowane są na różne kolory. Z góry wygląda jakby ktoś zbudował je z lego i z pewnością łatwo też tutaj trafić.

I choć mieszkańcy tego miejsca borykają się z problemami wielkich osiedli - jest tu mało miejsc do zaparkowania samochodu - są szczęśliwi, że mieszkają w tak charakterystycznym miejscu. Mają tu do dyspozycji bibliotekę, siłownię, parki, ale też szkołę, sklepy i plac zabaw.

shutterstock_430830358
Fotografia: Shutterstock
shutterstock_778981648
Fotografia: Shutterstock
shutterstock_1817451932
Fotografia: Shutterstock

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów