Tajemnicza atrakcja na egzotycznej wyspie. Nie wiadomo, jak się tam znalazła!

Paulina Ermel 11.03.2019
Turystka na Bali
Fotografia: Shutterstock

Egzotycznej wyspy Bali nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale nie każdy zna usytuowaną tutaj oryginalną atrakcję turystyczną. Zobaczcie, o czym mowa.

Bali to nie tylko imponujące pola ryżu, rajskie plaże, groźny wulkan, fantastyczny folklor czy jedne z najpiękniejszych zachodów słońca. To także wciąż nieodkryte miejsca, które kryją swoją tajemnicę. Jednym z takich miejsc jest... opuszczony samolot. Ktokolwiek się o nim dowie, od razu chce go odwiedzić!

Nietypowa atrakcja turystyczna na Bali

Opuszczony samolot, który zlokalizowano na południowym wybrzeżu balijskiego Półwyspu Bukit, szybko stał się atrakcją turystyczną. Wszystko dlatego, że stoi on w niemal niezniszczonym stanie na jednej z prywatnych działek na wyspie. Jest to otoczona skałami działka, którą można znaleźć w pobliżu jednej z autostrad.

Turyści szybko "zwęszyli" oryginalną atrakcję i teraz chętnie jadą specjalnie w jej okolice, aby móc zrobić sobie zdjęcie z samolotem w tle. Porzucony samolot to Boeing 737. Wciąż nie wiadomo, jak znalazł się niedaleko autostrady Jalan Raya Nusa Dua Selatan. Mieszkańcy mają swoje teorie na temat - jedni mówią, że miała to być restauracja, a inni, że właściciel maszyny stracił pieniądze i musiał ją porzucić. Wciąż nie wiadomo, jaka jest prawda.

Mieliście okazję zwiedzić Bali? Jeśli jeszcze nie podróżowaliście w tamte strony, teraz macie ku temu dodatkowy powód.

Nie wszystkie zrobione są z piachu albo co najwyżej kamieni. Niektóre są całe ze szkła albo z... "popcornu"! Poznajcie 10 najdziwniejszych plaż na świecie. Wiedzieliście o ich istnieniu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów