Opuszczony park Disneya. Wygląda jak z horroru!

Paulina Ermel 07.03.2019
Disney World
Fotografia: Shutterstock

Kiedyś park tętnił życiem, ale nagle zamknięto go z niewiadomych powodów. Dzisiaj pozostałości po parku straszą i jednocześnie przyciągają miłośników mocnych wrażeń.

Parki Disneya kojarzą nam się z kolorem, przygodą i miejscem tętniącym życiem. Jednak nie wszystkie otwarte przez giganta tego typu miejsca są owiane tak dobrą sławą. Jeden z parków, który zamknięto w 1999 roku w niewyjaśnionych okolicznościach, dzisiaj straszy. A firma wolałaby o nim na zawsze zapomnieć.

Mowa o parku Discovery Island usytuowanym na jeziorze Bay Lake. Dlaczego miejsce, które miało przyciągać rodziny z dziećmi, dzisiaj jest całkowicie opuszczone i wciąż nie wiadomo, co się z nim stało?

Opuszczony park Disneya

Park Discovery Island zlokalizowany jest na Bay Lake na Florydzie. Powstał on w 1974 roku, ale już w 1999 roku przestał funkcjonować. Miało to być miejsce, w którym rodziny z dziećmi mogłyby oglądać i poznawać egzotyczne gatunki zwierząt i ptaków. Niestety plan nie wypalił.

Park zamknięto, a Walt Disney Company nie odpowiada na pytania, dlaczego tak się stało i unika tematu. Obecnie na Discovery Island można znaleźć pozostałości po parku rozrywki, które wyglądają teraz jak z horroru.

Opuszczone budynki, wszechobecne ruiny i śmieci - to wszystko nagrał ostatnio youtuber Matt Sonswa. Uwielbia on odnajdywać opuszczone miejsca i sprawdzać, jak wyglądają po latach.

Koniecznie zobaczcie to wideo. Robi wrażenie!

Jeżeli lubicie tego typu klimaty - dreszczyk emocji i tajemnicę - koniecznie odwiedźcie te miejsca. Mowa o 9 najpiękniejszych zamkach na świecie. One też kryją swoje historie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów