Ta wyspa ma kształt kwiatu! Widziana z góry zapiera dech w piersiach

Paulina Ermel 24.08.2020
Wyspa
Fotografia: Shutterstock

To jedna z największych sztucznych wysp na świecie. Tylko spójrzcie na jej oryginalny kształt!

Lubicie wyjeżdżać na wyspy? I dużo chętniej wybieracie je na cel swojej podróży zamiast wypoczywać na kontynencie? W takim razie ta informacja na pewno was zainteresuje. Istnieje bowiem na świecie wyspa, która ma kształt kwiatu. Widziana z góry wygląda jak namalowana, a warto dodać, że w całości stworzył ją człowiek.

Poznajcie Ocean Flower Island, która leży u wybrzeży Chin. Zobaczcie, jak wygląda i dlaczego skusi do przyjazdu miliony ludzi na całym świecie.

Ocean Flower Island - wyspa w kształcie kwiatu

Ocean Flower Island to jedna z największych sztucznych wysp na świecie. Została zbudowana na Yangu Bay, u wybrzeży Hainan - najbardziej wysuniętej na południe prowincji Chin.

Wyspa zajmuje powierzchnie 8 km kwadratowych, a jej budowa miała zostać zakończona jeszcze w 2020 roku. Planiści i architekci tego wyjątkowego miejsca wymyślili miejsce, które nie tylko skusi tysiące do zamieszkania, ale też przyciągnie miliony turystów z całego świata chcących tutaj wypocząć. W dodatku powstanie tej wyspy miało "rozbujać" gospodarkę tej południowej prowincji Chin.

Na Ocean Flower Island znajdują się bowiem wieżowce mieszkalne, parki, muzea i wiele innych ciekawych obiektów. Niestety przeanalizowano też wpływ budowy takiej sztucznej wyspy na środowisko. I z tego powodu w 2018 roku zatrzymano budowę "wyspy-kwiatu", gdyż niszczone są przez nią rafy koralowe.

Docelowo region ten ma się składać z trzech sąsiadujących ze sobą "wysp-kwiatów", ale nie wiadomo, kiedy całość zostanie oddana do użytku. Możemy jednak wciąż spojrzeć na to, co do tej pory zostało wybudowane, z góry. A widok zapiera dech w piersiach!

shutterstock_1742397512
Fotografia: Shutterstock

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów