Nowozelandzki artysta sfotografował patriotyczne murale w Kijowie

Redakcja 23.08.2016
Mural w Kijowie
Fotografia: www.rferl.org/media/photogallery/post-maidan-murals-changing-the-face-of-kiev/27929224.html

Amos Chapple chciał pokazać nie tylko ich piękno, ale też atmosferę stolicy Ukrainy. 

Fotograf Amos Chapple spędził pięć dni w Kijowie. Przy pomocy latarki i statywu wykonał serię zdjęć murali, które artyści z całego świata wykonali na ścianach budynków stolicy Ukrainy. Udało mu się uchwycić ducha tego miasta. Dzieła Nowozelandczyka są gratką dla fanów fotografii i sztuki ulicznej. 

Murale zaczęły masowo powstawać w Kijowie po protestach na Euromajdanie w 2014 roku. Te dzieła sztuki pokazują emocje mieszkańców stolicy państwa, które od dwóch lat zmaga się z konfliktem z Rosją i jej sympatykami. Wśród sfotografowanych grafik znalazły się zarówno te wykonane przez ukraińskich artystów, ale też przez grafficiarzy z całego świata - na przykład z Australii, Kostaryki i Brazylii.

Zdjęcia autorstwa Amosa Chapple z Kijowa można oglądać na stronie Radio Free Europe Radio Liberty Rferl.org. Te które przestawiamy są hołdem dla kultury słowiańskiej, historii Ukrainy, bohaterów i kultury. Niektóre stworzone są przez ludzi, którzy brali udział w wojnie z separatystami na wschodzie kraju.

Zobacz patriotyczne murale w Kijowie

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów