Nowoczesne "stożki" wtapiające się w górski las. Te niezwykłe domy można wynająć

Paulina Ermel 12.03.2019
Nowoczesne domki w lesie
Fotografia: instagram.com/peterpichler_architecture

Przypominają domki na drzewie, ale w spektakularnej odsłonie! Poznaj domki "Tree Houses", które tylko czekają aż je wynajmiesz!

Chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył o posiadaniu własnego domku na drzewie. I choć nie wszyscy mieli okazję się takiego "dorobić", teraz pojawia się doskonała okazja, aby w takim domku przenocować. Co prawda w nieco bardziej nowoczesnej odsłonie, ale wciąż robiącej ogromne wrażenie.

Nowoczesne "stożki" wtapiające się w górski las

Projekt futurystycznych domków wtapiających się w górski las to pomysł pracowni Peter Pichler Architecture. "Tree Houses" to nic innego jak zrównoważone domy w jednym z lasów włoskich Dolomitów.

Pomysł powstał z myślą o tych, którzy chcą nowoczesności i jednocześnie obcowania z naturą. Takie "stożki" są częścią większego kompleksu hotelowo-gastronomicznego i można je wynająć.

Futurystyczne budynki wyglądają tak, jakby opierały się o ziemię najwęższą częścią stożka. W rzeczywistości jednak mają solidną podstawę w postaci usytuowanej za nimi góry. Domki mają od 35 do 45 m2. Na dole znajdują się salon i pokój dzienny, a na górze sypialnia i łazienka. Charakterystyka "stożków" inspirowana była otaczającym je lasem.

Przenocowalibyście w takim miejscu?

Lubicie podróże i noclegi w tak ciekawych miejscach? Niestety nie wszystkie imponujące zakątki Ziemi możemy odwiedzieć. Zobaczcie, do których człowiek nie ma dostępu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów