Niezwykły efekt koronawirusa! Takiego zjawiska mieszkańcy Filipin nie widzieli od lat

Wyspa Coron w północnej części wyspy Palawan na Filipinach
Fotografia: Shutterstock

Koronawirus przyniósł bardzo wiele szkód, ale okazuje się, że ma też pozytywne skutki. Chodzi oczywiście o naturę. Czegoś takiego mieszkańcy Filipin nie widzieli od lat!

W związku z pandemią koronawirusa niemal na całym świecie ustała turystyka. Na ulicach są też śladowe ilości ludzi, w związku z czym pole do popisu w końcu ma natura. W niektórych częściach świata, w najmniej spodziewanych miejscach, pojawiły się dzikie zwierzęta. Również na Filipinach, które do tej pory były jednymi z najpopularniejszych wysp, gdzie chętnie zaglądali turyści, teraz są pustki. Tak także pojawiło się niespodziewane zjawisko.

Zobacz także: Niezwykły efekt koronawirusa. "Gang" zwierząt opanował opustoszałe miasteczko!

Niezwykły efekt koronawirusa na Filipinach! Tysiące meduz przy plaży

Takiego zjawiska mieszkańcy Filipin nie widzieli od lat!

W pobliżu filipińskich plaż pojawiły się... różowo-czerwone meduzy! Zjawisko można dostrzec na wyspie Palawan.

Jak wyjaśnia biolog z Griffith University, Sheldon Rey, który jako pierwszy zauważył to zjawisko, meduzy do tej pory znajdowały się bliżej morza ze względu na dużą obecność turystów. Teraz pojawiły się na powierzchni, ponieważ mogą czuć się swobodnie w swoim naturalnym środowisku.

Ciekawostką jest, że ten rodzaj meduzy nazywany jest "tomato jellyfish", ponieważ kolorem przypominają pomidora. Tak też wyglądają, gdy znajdują się tuż pod powierzchnią wody. Zobaczcie sami to niesamowite zjawisko!

Zobacz także: Nieoczekiwany efekt koronawirusa w Japonii. Na ulicach miasta pojawiły się... jelenie!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów