Nietypowy apartament robi furorę w sieci! Jest ukryty we wnętrzu wagonu z czasów II wojny światowej

Magdalena Barszczak 24.01.2019
Hotel w wagonie pociągowym
Fotografia: Shutterstock

Kiedyś znajdowała się tam kuchnia. Dziś "Platform 1346" jest doskonałym miejscem odpoczynku dla strudzonych wędrowców.

Podróżnicy uwielbiają spędzać noce w nietypowych miejscach. Na listę takich perełek z pewnością należy wpisać oryginalny apartament ukryty we wnętrzu... wagonu. W czasie II wojny światowej znajdowała się tam m.in. kuchnia, w której przygotowywano posiłki dla żołnierzy.

Wagon z II wojny światowej zyskał nowe życie!

To nie koniec historii "Platform 1346". Jak podaje onet.pl, wagon pełnił rolę mobilnego centrum dowodzenia Strategicznego Dowództwa Powietrznego, a także był wykorzystywany do transportowania sprzętu armii USA. "Odżył" dzięki emerytowanemu porucznikowi, który w 2005 roku przewiózł go w okolice łańcucha górskiego Great Smoky Mountains i wyremontował.

Starannie odrestaurowany skład znajduje się w Maryville, w stanie Tennessee. Każdy, kto wybierze się w tamte okolice, może się nieźle zdziwić. Z zewnątrz wagon wygląda niepozornie, ale zdjęć takich wnętrz nie powstydziłby się żaden użytkownik Instagrama. 

"Platform 1346" jest przeznaczony dla 4 osób. Mieści 2 łóżka, jedną łazienkę i kuchnię zaopatrzoną w sprzęt niezbędny do przygotowania posiłków. Białe drewniane ściany, duże okna, które zapewniają nieziemskie widoki na okoliczną przyrodę, duża wanna oraz stylowe dodatki - wszystko to sprawia, że wagon jest wymarzonym miejscem do odpoczynku. Goście mogą także skorzystać z tarasu umieszczonego obok wagonu oraz miejsca na ognisko.

Kwatera robi furorę w internecie. Można ją wynająć na weekend lub dłużej za pośrednictwem serwisu Airbnb. Goście ocenili obiekt na 5 gwiazdek. Niestety, nocleg w wagonie nie należy do najtańszych. Po doliczeniu opłat serwisowej i za sprzątanie doba w nim kosztuje około 900 zł.

Zobacz także: Najdziwniejszy hotel świata. Odważylibyście się zamieszkać... w szyszce?

Podróżnicy przemierzają kraj szkolnym autobusem! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów