Oto największa dziura w Europie! Znajduje się w Polsce i widać ją z kosmosu

Największa dziura w Europie znajduje się w kopalni w Bełchatowie
Fotografia: Shutterstock

Z kosmosu widać największą dziurę w Europie! Okazuje się, że znajduje się ona w Polsce. Zobaczcie sami!

Największa dziura w Europie znajduje się w Polsce. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to jeden z niewielu elementów na Ziemi, które są widoczne z kosmosu. Tuż obok Muru Chińskiego i kolejki transsyberyjskiej, to właśnie wielka dziura w Bełchatowie jest punktem, który możemy wskazać, patrząc na zdjęcia zrobione z góry. Zobaczcie sami to niesamowite zjawisko i poznajcie jego historię.

Zobacz także: Ten kraj dokonał niemożliwego. Mieszka tu 97 mln ludzi i nikt nie zmarł na koronawirusa!

Największa dziura w Europie jest w Polsce. Widać ją z kosmosu

To nie jest zwykła dziura. Okazuje się, że urwisko widoczne z kosmosu, w tym miejscu powstawało aż 40 lat!

Największa dziura w Europie znajduje się w Bełchatowie. Jest to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego. Jak podaje Onet, ma aż 12 km długości, 3 km w najszerszym miejscu, a jej głębokość sięga 200 m! 

Widok, który zapiera dech w piersiach, jest zaprezentowany z góry. Można go zobaczyć także na miejscu, dzięki tarasom widokowym, na które można wejść z przewodnikiem. Kopalnię bowiem można zwiedzać, ale tego typu atrakcję trzeba sobie zdecydowanie wcześniej zarezerwować. 

Wszystko dlatego, że kopalnia w Bełchatowie cieszy się ogromną popularnością i to nie tylko wśród polskich turystów. Równie chętnie zaglądają do niej także zwiedzających z zagranicy. Trudno się dziwić, dla takich widoków naprawdę warto!

Zobacz także: To jezioro ma idealny kształt serca! Musicie je zobaczyć

Podróże, zwłaszcza te zagraniczne, teraz są zdecydowanie utrudnione. Możemy jednak mieć ich namiastkę bez wychodzenia z domu, dzięki tym produkcjom. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów