Najpiękniejszy basen w Polsce! Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Paulina Ermel 09.05.2019
Basen
Fotografia: Shutterstock

Znajduje się na południu naszego kraju, a jego wnętrza robią niesamowite wrażenie! Zobaczcie.

Lubicie pływać w basenie? To niezwykle relaksujące i poprawiające kondycję organizmu zajęcie. Okazuje się jednak, że prócz prozdrowotnych właściwości, basen może także zachwycać tym, jak wygląda. A już na pewno to konkretne miejsce sprawi, że będziecie chcieli je odwiedzić.

Najpiękniejszy basen w Polsce

Mowa o najpiękniejszym basenie w Polsce, który znajduje się w Lądku Zdroju. To basen "Zdrój Wojciech", który wybudowany został w 1608 roku i wpisany jest też do rejestru zabytków. Obiekt ten słynie z bliskości gorących źródeł leczniczych.

Ale zachwyca też architekturą! W 1880 roku budynek został przebudowany na ten w stylu neobarokowym. W "Zdroju Wojciech" znajduje się piękny basen termalny i wanny kąpielowe z marmuru. To tutaj można zażyć niektórych zabiegów SPA, ale też wypocząć. A wnętrz obiektu wyglądają bajkowo, prawda?

Użytkownicy Instagrama też pokochali to miejsce, dlatego w sieci znajdziemy wiele zdjęć wnętrz pięknego basenu. Skusicie się na wycieczkę tam?

Niektóre cieszą oczy pięknym białym piaskiem. Inne mają piękne miejsca do odwiedzenia. Poznajcie 10 niezwykłych wysp świata. Niektóre są przerażające!    

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów