5 najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. W tym jeden z Polski!

Katarzyna Leszczyńska 20.12.2019 AKTUALIZACJA: 27.01.2020
Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu
Fotografia: Shutterstock

Uwielbiamy jarmarki bożonarodzeniowe! Z okazji nadchodzących świąt wybrałyśmy dla was tych 5 najpiękniejszych w Europie. W tym jeden z Polski!

Święta Bożego Narodzenia zawsze mają wyjątkowy klimat. Jeszcze przed ich nadejściem w największych miastach na całym świecie pojawiają się jarmarki bożonarodzeniowe. My wybrałyśmy 5 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. To one zrobiły na nas największe wrażenie! I nie da się ukryć, że nie sposób było nie wpisać na tę listę jednego z polskich jarmarków bożonarodzeniowych. Jaki wpadł nam w oko? Przekonajcie się sami!

Zobacz także: Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce! Musisz je odwiedzić

Najpiękniejsze jarmarki w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe mają swój niezwykły klimat. Zapach grzanego wina, smak czekolady, kolorowe światełka i świąteczne utwory, to elementy, za które je uwielbiamy!

Mamy swoją czołówkę jarmarków świątecznych w Europie. Bez wątpienia naszym numerem jeden jest ten wiedeński, ale jeden z polskich jarmarków nie zostaje w tyle. Zobaczcie który!

Oto 5 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

1. Wiedeń, Austria

Altwiener Christkindlmarkt na placu Freyung istnieje od 1772 roku. Mimo tego nadal, każdego roku, robi wrażenie nie tylko na turystach, ale również na mieszkańcach Austrii. Można na nim znaleźć piękne dekoracje świąteczne, z której część stanowią wyjątkowe rękodzieła. Są też tradycyjne szopki i prześliczna ceramika. W tle oczywiście świąteczna muzyka, często wykonywana przez chór na żywo

Zobacz także: Stylizacje na święta 2019 - modne propozycje na Boże Narodzenie

2. Kopenhaga, Dania

Tivoli Garden w Kopenhadze co roku zamieniają się w duński jarmark bożonarodzeniowy, który jest już tamtejszą tradycją. Chętnie odwiedzają go zarówno mieszkańcy kraju, jak i turyści z całej Europy, a nawet świata! Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych punktów zimowych wycieczek do kraju Andersena. Baśniowy jarmark ma miejsce w historycznych ogrodach, które na ten jeden wyjątkowy okres w roku zamieniają się w małe miasteczka z drewnianych domków, z ośnieżonymi drzewami i mieniącymi się milionami barw światełkami. Są też renifery i stragany z grzanym winem, czyli coś, co miłośnicy świąt kochają najbardziej.

Zobacz także: Stroiki bożonarodzeniowe na święta 2019. Zobacz najpiękniejsze propozycje!

3. Dortmund, Niemcy

Choć Dortmund wydaje się niepozorny, to właśnie tu naszym zdaniem jest najpiękniejszy niemiecki jarmark bożonarodzeniowy. W centrum miasteczka w okresie świąt pojawia się ponad 300 straganów z rzemieślniczymi piwami, a także ogromna choinka. Są też światełka oraz atrakcje dla dzieci. Ci, którzy nie przepadają za pieniącym się napojem, mogą pójść tam po przepyszne słodycze, w tym tradycyjne dortmundzkie pierniki. Zdecydowanie każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Zobacz także: 15 filmów na święta, które w rzeczywistości świąteczne nie są

4. Poznań, Polska

Również do Polski przyszła już tradycja jarmarków bożonarodzeniowych. Widzieliśmy już różne, m.in.: w Warszawie i Krakowie, jednak największe wrażenie zrobił na nas jarmark w Poznaniu. Rozciąga się on od Placu Wolności, aż do Starego Rynku, gdzie stoi ogromna, pięknie oświetlona choinka. Są drewniane chatki, w których można zakupić świąteczne prezenty, a także budki z czekoladą oraz grzanym winem. Piękne zapachy, błyszczące światełka, a także świąteczna muzyka i niewielka szopka sprawiają, że od razu czujemy bożonarodzeniowy klimat

Zobacz także: Atrakcje Poznań: co warto zobaczyć odwiedzając stolicę Wielkopolski? 8 ciekawych miejsc!

5. Praga, Czechy

Jest jeszcze jeden piękny jarmark, który robi ogromne wrażenie na turystach. To jarmark na Rynku Starego Miasta w Pradze. Małe chatki z czerwonymi dachami sprawiają, że czujemy się jak w krainie bajek. Do tego wielkie, świecące prezenty i najważniejszy punkt - piękna choinka - sprawiają, że nie da się nie odczuć świątecznego klimatu! Na jarmarku możemy zdobyć tradycyjne bożonarodzeniowe przysmaki oraz intrygujące prezenty dla najbliższych. Są na nim organizowane także różne wydarzenia, np. kolędowanie oraz świąteczne tańce.

Zobacz także: Życzenia świąteczne 2019 - piękne wierszyki na Boże Narodzenie

Filmy świąteczne od dawna już są nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Kochamy wspólne, rodzinne oglądanie świątecznych filmów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów