Oto najgłębiej położona trasa turystyczna na świecie!

Paulina Ermel 10.12.2018
Krzywy Róg
Fotografia: Albin Marciniak/East News

Leży niedaleko granicy z Polską i właśnie została udostępniona turystom do zwiedzania!

Najgłębiej położona trasa turystyczna na świecie została udostępniona do zwiedzania! W dodatku, aby ją obejrzeć nie trzeba daleko jechać. Trasa ta bowiem położona jest w miejscowości Krzywy Róg na Ukrainie. Zdjęcia tego miejsca robią wrażenie. Sami zobaczcie!

Trasa ta położona jest pod ziemią, na głębokości ponad 1550 m! Znajduje się ona w kopalni rudy żelaza, w miejscowości Krzywy Róg. Dla porównania warto dodać, że najgłębsza polska kopalnia - Budyrk - ma głębokość ok. 1300 m, a nie można jej zwiedzać.

Najgłębiej położona trasa dla turystów na świecie

Nowo otwarta najgłębiej położona trasa turystyczna na świecie udostępniana jest w ramach turystyki industrialnej Ukrainy. Jak podaje portal Onet, w miejscowości Krzywy Róg można obejrzeć jeszcze hutę stali czy walcownię rur grupy Arcelor Mittal.

Jednak aby dostać się na tę trasę i przede wszystkim na tę głębokość, trzeba przejść specjalistyczne badania. W końcu panuje tu wyższe ciśnienie. Temperatura w tym miejscu to ok. 20 stopni. Panuje tu też duża wilgoć. Wszyscy chętni na zwiedzanie trasy zakładają robocze ubranie z onucami w roli główną. Muszą być też obowiązkowo wyposażeni w kalosze, kask i lampę czołową.

Wybralibyście się w to miejsce?

EN_01351461_0102
Fotografia: Eastnews
EN_01351461_0118
Fotografia: Eastnews

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Ten mężczyzna diametralnie zmienił swoje życie. Rozstał się z kobietą, a następnie wyruszył furgonetką policyjną w podróż po Stanach Zjednoczonych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów