Lubicie mocne wrażenia? Oto 5 najbardziej przerażających hoteli świata!

Paulina Ermel 17.05.2019
Hotel
Fotografia: Shutterstock

Większość z nas, szykując się na wycieczkę, wybiera hotel pod względem lokalizacji i standardu, jaki oferuje. Niektórzy jednak wolą zwrócić uwagę na wystrój wnętrz czy historię danego miejsca. A jeszcze inni poszukują mocnych wrażeń. I właśnie dla nich zebraliśmy najbardziej przerażające hotele na świecie!

Jeżeli należycie do grupy osób, które uwielbiają mocne wrażenia i dreszczyk emocji, ten tekst jest dla was. Są na świecie hotele, w których nocleg nie ma zbyt wiele wspólnego z odpoczynkiem. Za to dostarcza odpowiednią dawkę wrażeń i niezapomnianych chwil.

W niektórych z nich można doświadczyć nadprzyrodzonych zjawisk, poczuć obecność dziwnych istot czy zobaczyć na lustrze odcisk dłoni dziecka. Poznajcie najbardziej przerażające hotele na świecie!

5 najbardziej przerażających hoteli na świecie

Jeden z takich obiektów zainspirował samego Stephena Kinga do napisania kultowej powieści "Lśnienie". Następnie na podstawie znanego horroru Stanley Kubrick stworzył fenomenalny film z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Ale to niejedyny tego typu obiekt hotelowy, którego historia przeraża. Poznajcie resztę!

1. Hotel Stanley Estes Park w Denver (USA)

To właśnie pobyt w tym miejscu zainspirował Stephena Kinga do napisania "Lśnienia". Pisarz zameldował się w hotelu, po czym na chwilę opuścił swój pokój. Po powrocie zauważył, że jego rzeczy są rozpakowane, a walizka otwarta. Pracownicy hotelu Stanley Estes Par twierdzą, że po korytarzach błąka się tutaj duch kobiety, która kiedyś zamarzła w piwnicach obiektu. Mroczna atmosfera, a także znajdujący się przed hotelem labirynt sprawiły, że King popełnił jedną z najważniejszych książek w swoim dorobku.

2. Queen Mary w Kalifornii (USA)

Obecnie Queen Mary stoi zacumowana w porcie w Kalifornii i pełni rolę hotelu. Ale jeszcze w czasie, kiedy transatlantycki statek pływał, działy się tutaj złe rzeczy. Najpierw w trakcie wodowania kilku pracowników straciło życie, a następnie obiekt zaczął przyciągać na swój pokład ludzi, którzy chcieli popełnić samobójstwo - skakali za burtę.

Korzystający z hotelu goście twierdzą, że zarówno w kabinach, jak i na pokładach można spotkać duchy zmarłych tutaj osób.

3. Fairmont Banff Springs Hotel w Kalifornii

Nie dość, że z zewnątrz przypomina ogromny zamek, związana jest z nim dość tajemnicza historia. Otóż hotel Fairmont Banff Springs został otwarty od koniec XIX wieku i od tego czasu owiany jest pewną legendą. W czasie, kiedy był budowany, robotnicy przez omyłkę w jednym z pokojów nie zamieścili żadnego okna. W związku z tym postanowili zamurować ten usytuowany na 7. piętrze pokój.

Kiedy z hotelu, a dokładnie pokojów na 7. piętrze, zaczęli korzystać pierwsi goście, skarżyli się oni na dziwne szmery i szelesty. Dopiero po I wojnie odkryto pokój i przerobiono go na normalny pokój mieszkalny o numerze 873. Podobno wisi w nim lustro, na którym widać odciski palców dziecka.

4. Hotel National w Moskwie (Rosja)

Ten luksusowy hotel zlokalizowany w Moskwie został wybudowany na początku XX wieku. Do dzisiaj uchodzi za jeden z najbardziej eleganckich tego typu obiektów w Rosji. Lubił korzystać z niego sam Władimir Lenin. Zresztą nie tylko on, gdyż w hotelu mieszkały także inne rosyjskie sławy.

Jednak zarówno obsługa hotelu, jak i jego goście twierdzą, że do dzisiaj można spotkać w hotelu sylwetkę łysego mężczyzny z bródką, który lubi tutaj popijać herbatę, ale też straszyć obecnych ludzi gaszeniem i włączaniem światła.

5. First World Hotel w Pahang (Malezja)

Kolorowy obiekt przyciąga zainteresowanie turystów z całego świata. Dlaczego? Otóż ogromny kompleks stanowi nie tylko hotel z tysiącami miejsc noclegowych, ale też centrum handlowe, kręgielnia, park rozrywki i wiele innych atrakcji w jednym miejscu. Położony w tropikalnych górach hotel First World ma też nieco inną sławę - mówi się o tym, że obecne są tutaj liczne duchy, które uprzykrzają życie gościom. To zbłąkane dusze zmarłych tutaj hazardzistów. Przegrali oni majątek życia w hotelowych kasynach, a następnie także tutaj popełnili samobójstwo.

Jedne kuszą białymi, piaszczystymi plażami, inne przyciągają zainteresowanie przez swoją historie. Poznajcie 10 najbardziej niezwykłych wysp świata. Niektóre są przerażające!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów