W tym miejscu panuje atmosfera jak z horroru. Mgła utrzymuje się tutaj przez 10 miesięcy w roku

Paulina Ermel 17.09.2020
Mgła
Fotografia: Shutterstock

To jedno z najbardziej mglistych miejsc na świecie. Zobaczcie, gdzie się znajduje i jak wygląda.

Mgła to zjawisko pogodowe w postaci naturalnego, widocznego aerozolu składającego się z kropelek wody lub kryształków lodu, które zawieszone są w powietrzu blisko powierzchni Ziemi. Najczęściej powstaje w wyniku zmniejszania się temperatury powietrza.

I choć zjawisko to jest nam doskonale znane i nie jest niebezpieczne, w niektórych momentach może nas nieco przerażać. Twórcy filmowi uczynili z niej bowiem jeden z elementów atmosfery towarzyszącej horrorom. I nic dziwnego - mgła ogranicza widoczność, jest tajemnicza i intrygująca.

A wyobrażacie sobie mieszkać w miejscu, które niemal non stop spowite jest mgłą? Okazuje się, że na świecie takich lokalizacji jest kilka. Jednak to nad jedną z nich mgła unosi się prze 10 miesięcy w roku!

Najbardziej mgliste miejsce na świecie

Jednym z najbardziej mglistych miejsc na świecie - ale wciąż zamieszkanych przez ludzi - jest Argentia. Miasto położone na Półwyspie Avalon w Nowej Fundlandii spowite jest mgłą przez 10 miesięcy w roku!

Miejsce to leży w wybrzeży Zatoki Placentia, przez którą przepływają prądy przyczyniające się do częstotliwości tworzenia się tutaj mgieł.

Wyobraźcie sobie sytuację, że mieszkańcy Argentii przez niemal 300 dni w roku żyją w mieście, które zasnute jest mgłą. A słońce jest wówczas prawie niewidoczne!

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów