Na te polskie plaże nie musisz zabierać kostiumu i kąpielówek!

Magdalena Barszczak 11.07.2018
nudyści
Fotografia: Shutterstock.com

Plaże nudystów są coraz popularniejsze. 

"Znów się będą rozbierać, Miss Natura wybierać" - śpiewał Zbigniew Wodecki w hicie "Chałupy, welcome to". Lato sprzyja zrzucaniu ubrania, a niektórym do szczęścia nad morzem nie są potrzebne kąpielówki i kostiumy. Odpocząć nago można we wspomnianych Chałupach, ale to nie wszystko. Na których polskich plażach nie potrzebujemy odzieży?

Zobacz także: Czy seks w wodzie jest bezpieczny? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Plaże nudystów w Polsce

W czasach, gdy żyjemy coraz szybciej i nie mamy czasu na kontakt z naturą nudyzm rośnie w siłę. Coraz więcej osób zrzuca letnią garderobę i wypoczywa bez bikini czy spodenek. Coraz bardziej przychylne naturystom są też miasta i chętnie oznakowują takie miejsca. Gdzie można spotkać golasa?

Od lat, oprócz miejsc wyznaczonych "na dziko" przez mieszkańców, funkcjonują legalne plaże dla nudystów. Ostatnio na taką listę zostały wpisane plaża w Unieściu (niedaleko Mielna) oraz osławiona plaża w Chałupach. Wypoczywać bez ubrania, nie narażając się na mandat, można także na gdańskich Stogach, w Piaskach, w Grzybowie, Dębkach oraz na plaży w Łebie. Całą listę wraz z mapą można zobaczyć na oficjalnej stronie Federacji Naturystów Polskich.

Naturyzm to sposób życia w harmonii z naturą, charakteryzujący się praktykowaniem wspólnej nagości w celu szacunku wobec samego siebie, wobec innych ludzi i wobec całej przyrody - brzmi motto nudystów.

Dlaczego wypoczywanie w stroju Adama i Ewy jest takie fajne? Ciało szybciej się relaksuje, nie zastanawiasz się, w czym wyglądasz najlepiej, nie musisz suszyć stroju ani nie masz śladów po opalaniu - podsumowują członkowie FNP.

Zobacz także: Seks w plenerze coraz popularniejszy. Ale może słono kosztować!

Gdzie można opalać się nago?

plaże nudystów
Fotografia: Google Maps

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów