Na tę wyspę rocznie przyjeżdża 160 tys. turystów. A mieszka tu tylko jedna 82-letnia osoba!

Paulina Ermel 25.06.2020
Wyspy Dokdo
Fotografia: Shutterstock

To jedno z najbardziej egzotycznych miejsc na świecie. Zresztą sami zobaczcie.

Jest na świecie takie jedno miejsce, do którego co roku zjeżdża się 160 tys. turystów, ale na stałe mieszka tutaj tylko jedna osoba. Mowa o archipelagu wysp Dokdo, które nazywane są też "wyspami samotnymi".

I nie ma się co dziwić. Nie cieszą się one zainteresowaniem na tyle, żeby się tu osiedlić, a w dodatku jeszcze dwa kraje od wielu lat prowadzą o te wyspy spór. Na czym polega magia tego miejsca?

Wyspy Dokdo - przyjeżdża tu 160 tys. osób rocznie, a na stałe mieszka jedna

Wyspy Dokdo to tak naprawdę archipelag ok. 90 niewielkich wysepek i raf, które leżą na Morzu Japońskim. Największe z nich to Seodo i Dongdo. Wyspy są bardzo egzotyczne i oddalone od reszty świata. I, co ciekawe, obecnie zamieszkuje je zaledwie jedna osoba!

Mowa o 82-letniej kobiecie, która jeszcze dwa lata temu mieszkała tutaj z mężem. Niestety mężczyzna zmarł, a ona postanowiła, że pozostanie na wyspach. Warto dodać, że małżonkowie przeprowadzili się tutaj w 1991 roku i od tamtej pory spokojnie żyli sobie z dala od wszystkich. Utrzymywali się ze sprzedaży owoców morza.

Teraz 82-letnia Kim Sin Yeol mieszka tutaj sama, ale nie narzeka na brak towarzystwa. Po pierwsze na wyspach stacjonuje ok. 40 osób, a w dodatku rocznie dociera tutaj aż 160 tys. turystów.

Warto dodać też, że o wyspy od lat prowadzony jest spór między Japonią a Koreą Południową. Według tego pierwszego kraju wyspy nazywają się Takeshima i leżą na Morzu Japońskim. Z kolei Korea twierdzi, że to wyspy Dokdo leżące na Morzu Wschodnim.

Jesteście ciekawi, jak wygląda ten archipelag? Zobaczcie.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów