Na Kasprowym Wierchu spadł pierwszy śnieg! W tym roku musieliśmy czekać na niego wyjątkowo długo

Paulina Ermel 09.10.2020
Tatry
Fotografia: Shutterstock

W końcu jest! Pierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu pojawił się 8 października. Zdjęcia pokazujące ośnieżony szczyt jednej z najpopularniejszych gór w Polsce, obiegły internet.

Na Kasprowym Wierchu w końcu pojawił się pierwszy śnieg! Zwykle ośnieżony szczyt można było oglądać już we wrześniu, w tym roku opady się nieco opóźniły.

Zdjęcia, które zrobiono na Kasprowym Wierchu 8 października, wyraźnie pokazują, że temperatura na górze wyraźnie spadła i pojawiło się na niej kilka centymetrów białego puchu. Sami zobaczcie!

Na Kasprowym Wierchu spadł pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu uchwycił na zdjęciach pracownik Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW na Kasprowym Wierchu, Witek Kaszkin.

Wrzucił on fotki do sieci i opatrzył je wymownym podpisem.

Doczekaliśmy się! - napisał.

Na wierzchołku góry pojawiła się pokrywa śnieżna o wysokości 4 cm, a temperatura spadła tutaj do - 0,3 stopni Celsjusza. Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego wydali też komunikaty, że pogoda w górach nie jest obecnie sprzyjająca pieszym wycieczkom.

Dodatkowym utrudnieniem w tej części Tatr jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń - czytamy w komunikacie TPN.

Z kolei miłośnicy sportów zimowych już zacierają ręce na myśl o tym, że tego śniegu tak naprawdę będzie przybywało. Od niedzieli ma nastąpić ochłodzenie, a także kolejne opady.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów