To atrakcja turystyczna tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Jeśli uda ci się tu dotrzeć, widoki będą niezapomniane!

Paulina Ermel 21.08.2020
Norwegia
Fotografia: Shutterstock

Mowa o moście schodkowym w jednym ze skandynawskich krajów. Widoki z tego miejsca pozostawią po sobie niezapomniane wspomnienia!

Byliście kiedykolwiek w Norwegii? Ten skandynawski kraj co roku przyciąga coraz więcej turystów. I nie ma się co dziwić - coś dla siebie znajdą tutaj zarówno fani zwiedzania, jak i aktywności fizycznej.

Norwegia słynie z przepięknych fiordów, malowniczych wysepek, ale też licznych gór, kolorowych domków i rewelacyjnej przyrody. Tutejsze krajobrazy już niejednemu zaparły dech w piersi.

Teraz powstała w tym kraju atrakcja turystyczna, z której rozpościera się niezwykły widok. Mowa o moście schodkowym nad wodospadem Vøringsfossen. Wejście tutaj polecane jest osobom o mocnych nerwach, ale wrażenia pozostaną niezapomniane.

Most nad wodospadem Vøringsfossen - atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach

Vøringsfossen to wodospad, który jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Norwegii. Leży na szczycie doliny Måbødalen w gminie Eidfjord w hrabstwie Vestland. Żeby się do niego dostać trzeba przejechać 2,5 godziny od miasta Bergen na wschód.

Teraz nad wodospadem Vøringsfossen otwarta została atrakcja, która z pewnością jeszcze zwiększy liczbę turystów chętnych do zobaczenia tego miejsca. Mowa o moście schodkowym, z którego rozpościera się widok zapierający dech w piersiach.

Most ten ma 47 m długości i wisi na wysokości 182 m. Wzniesiony został właśnie po to, żeby można było podziwiać z niego ten piękny wodospad. Jednak jest to atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach. Osoby, które mają lęk wysokości, z pewnością nie będą się tutaj czuły zbyt dobrze.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów