Najdziwniejsze miasto na świecie. Jego populacja to zaledwie 1 osoba

Paulina Ermel 17.01.2020
Miasto w USA
Fotografia: Shutterstock

Trudno w to uwierzyć, ale... istnieje na świecie miasto, którego populacja składa się z jednej osoby.

Pisaliśmy o miastach, w których nie obowiązuje prawo, nie ma w nich wody i elektryczności. Wspominaliśmy również o mieście, którego nazwy niemal nie da się wymówić - jest tak trudna.

Ale nie dzieliliśmy się z wami ciekawostką o jednym z najdziwniejszych miast na świecie. Jest ono sławne dlatego, że jego populacja składa się zaledwie z jednej osoby! Zobaczcie, kim jest ta osoba i czym się zajmuje.

Monowi - najdziwniejsze miasto na świecie

Monowi to malownicza miejscowość położona w Nebrasce w USA. Maleńkie i pozornie zwykłe miasteczko jest sławne na całym świecie. Wszystko dlatego, że jego populacja to dokładnie jedna osoba.

Mowa o Elsie Eiler, która wcześniej mieszkała tutaj z mężem. Niestety mężczyzna zmarł, a kobieta stała się tym samym jedyną obywatelką Monowi. Eiler jest burmistrzem tego miasta, prowadzi tutaj bibliotekę, którą stworzyła ku pamięci swojego męża, a także tawernę, w której można dobrze zjeść i napić się alkoholu.

Jesteście ciekawi, jak wygląda ta miejscowość? A może bardziej interesuje was biblioteka Elsie? Poniżej kilka zdjęć Monowi.

Aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!    

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów