Miłość mimo bariery językowej. Zwiedzili pół świata, używając Tłumacza Google

Magdalena Barszczak 23.01.2019
Daniele Marsico i Chloe Smith
Fotografia: Facebook.com/daniele.marsico1

To nie scenariusz z bollywoodzkiego filmu. Ta historia wydarzyła się naprawdę.

On nie mówił po angielsku, ona nie znała ani jednego słowa po włosku. Historia tych dwojga to dobry scenariusz na film. Para poznała się w klubie nocnym na Ibizie. Tam zaiskrzyło. Odtąd razem zwiedzają świat, nie przejmując się barierą językową.

Zakochani zwiedzają świat mimo bariery językowej

To była miłość od pierwszego wejrzenia. 23-letnia Chloe Smith to Brytyjka. Jej partner 25-letni Daniele Marsico pochodzi z Neapolu. Kiedy po raz pierwszy spotkali się w Hiszpanii, nie mówili swoimi językami, jednak nie zraziło ich to. Od tamtego czasu są nierozłączni.

Było w nim coś ekscytującego. Mimo że nie mogliśmy się porozumieć, nie stanowiło to problemu. Po prostu zaiskrzyło - opowiadała Chloe portalowi dailymail.co.uk.

Z pomocą przyszła technologia. Zaczęli rozmawiać, posiłkując się Tłumaczem Google. To Chloe wykonała pierwszy krok. Poprosiła Daniele o numer telefonu. Tydzień później poleciała z nim do Barcelony, stamtąd na Teneryfę i do Madrytu. Od słowa, do słowa, zaczęli coraz lepiej się rozumieć.

Przez pół roku odwiedziliśmy więcej miejsc niż niektóre pary przez lata. On jest spontaniczny, a ja to uwielbiam - cieszyła się 23-latka.

Przez jakiś czas Chloe mieszkała razem z rodziną Daniele w Neapolu. Im więcej rozmawiali, tym mniej musieli używać Tłumacza Google.

Chloe dużo mówiła i dużo się śmiała, ale nic nie rozumiałem. Chcieliśmy być razem od chwili, w której spotkaliśmy się po raz pierwszy. Pomogła mi nauczyć się angielskiego, a ja nauczyłem ją gotować włoskie potrawy - opowiadał Daniele.

Choć nikt nie dawał im szans, wciąż idą przez życie razem. Teraz oboje mieszkają w Londynie, gdzie 23-latka jest makijażystką, a Daniele pracuje we włoskiej restauracji. Nie potrzebują już technologii do pomocy, popełniają błędy, ale coraz lepiej komunikują się w obu językach.

Zobacz także: Hawajska piękność kocha naturę, a natura kocha ją. Zobacz zaskakujące zdjęcia z podróży!

Ta historia inspiruje. Zakochali się w sobie i zaczęli robić to, co kochają najbardziej. Podróżować!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów