Miejsca, za którymi turyści tęsknią najbardziej! Przez pandemię nie mogą ich odwiedzić

Kobieta na Bali huśta się na huśtawce przywieszonej do drzewa na tle morza
Fotografia: Shutterstock

Za jakimi miejscami turyści tęsknili najbardziej w czasie izolacji? Eksperci wskazali trzy najpopularniejsze!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy na jakiś czas odłożyć nasze plany podróżnicze. Okazuje się, że są takie miejsca na świecie, za którymi turyści tęsknili najbardziej. A przynajmniej tak wynika z raportu ekspertów, którzy sprawdzili, jakie kierunki najczęściej były na Instagramie podpisywane hashtagiem #takemeback oznaczającym chęć powrotu do danego miejsca. A był to jeden z najczęściej używanych hashtagów podczas izolacji! 

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków! 

Miejsca, za którymi turyści tęsknią najbardziej w czasach pandemii

Eksperci z firmy pożyczkowej CashNetUSA przejrzeli ponad 200 tysięcy zdjęć. Spośród nich wyłonili te miejsca na całym świecie, za którymi zamknięci w domach turyści tęsknili najbardziej.

Okazuje się, że absolutnym numerem jeden były... piramidy w Gizie. To trzy piramidy zbudowane za czasów starożytnego Egiptu: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Turyści, którzy oznaczali swoje zdjęcia hashtagiem #takemeback pozowali właśnie na tle tych niesamowitych wzniesień.

Na chlubnym drugim miejscu uplasowała się Bali. Indonezyjska wyspa od pewnego czasu była modnym kierunkiem wśród turystów z całego świata, nic więc dziwnego, że wielu z nich tęskniło za jej malowniczymi widokami i niesamowitym klimatem.

Na trzecim miejscu znalazła się grecka wysepka - Santorini. Piękne białe domki z niebieskimi dachami dodawały niesamowitego kontrastu wśród wszystkich fotografii podpisanych hashtagiem #takemeback.

To jednak nie wszystko! Eksperci postanowili wyodrębnić także miasta, które cieszyły się największą popularnością w tym hashtagu. Wśród nich znalazły się: Nowy Jork, Paryż i Londyn. 

Zobacz także: Wydało się, co Polacy robili w czasie izolacji! "Sytuacja wywołała w nas stres i niepokój"

Piramidy w Gizie
Fotografia: Shutterstock
Wyspa Bali w Indonezji
Fotografia: Shutterstock
Santorini w Grecji
Fotografia: Shutterstock

Tęsknicie za podróżami tak samo jak my? Te produkcje pomogą wam przenieść się na odległe kontynenty bez wychodzenia z domu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów