5 miejsc z bajek Disneya, które istnieją naprawdę!

Malwina Wasilewska 19.12.2019
kadr z filmu "Zaplątani"
Fotografia: Shutterstock

Gratka dla fanów Disneya!

Lubisz bajki Disneya? Jeśli tak, to z pewnością kojarzysz przepiękne miejsca, w których rozgrywały się losy najpopularniejszych bohaterów. Zobaczcie!

Magiczne miejsca z bajek Disneya, które możesz odwiedzić

1. "Merida Waleczna" i zamek Eilean Donan

Zamek królewski z filmu "Merida Waleczna" jest inspirowany zamkiem Eilean Donan. Został on zbudowany w 1220 r. na niewielkiej wyspie w północnej Szkocji. Na początku XX wieku przeszedł on gruntowną renowację.

2. 'Piękna i Bestia' w Alzacji

Domki, kolorowe uliczki, które widzieliście na filmie "Piękna i Bestia", to inspiracja Alzacją. Ta kraina historyczna położona była w północno-wschodniej Francji.

3. "Alladyn" i Tadź Mahal

Tadź Mahal to indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów. Pałac inspirowany tą świątynią pojawił się w animowanym filmie "Alladyn".

4. "Mulan" i Zakazane Miasto

Pałac Cesarski z filmu "Mulan" to inspiracja Zakazanym Miastem, które możemy zobaczyć w Pekinie. Kiedyś ten budynek mogli zobaczyć tylko nieliczni, a teraz jest on dostępny dla wszystkich. To jedna z największych atrakcji Chin.

5. "Ralph Demolka" w Nowym Jorku

Grand Central Terminal w Nowym Jorku to miejsce, które stało się wizytówką Nowego Jorku. Te wnętrza stały się inspiracją dla twórców filmu "Ralph Demolka".

Oto 8 najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie! Ten ranking może cię zaskoczyć!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów