W tym mieście żyje tylko ponad 200 osób. Wszyscy... w jednym bloku!

Paulina Ermel 10.01.2019
Whittier na Alasce
Fotografia: Shutterstock

Chodzi o jedną z niewielkich miejscowości na Alasce. Mieszkańcy wyjątkowego bloku mają wokół wszystkie potrzebne do życia punkty usługowe.

Wyobrażacie sobie żyć w mieście, w którym wszyscy mieszkańcy żyją... w jednym bloku? Okazuje się, że istnieje takie miejsce i znajduje się ono na Alasce.

Mowa o mieście Whittier, którego społeczność liczy nieco ponad 200 osób. I wszystkie mieszkają w jednym budynku. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu innych tego typu obiektów.

W tym mieście wszyscy mieszkają w jednym bloku

Kiedyś Whittier było bazą logistyczną amerykańskiego wojska. Teraz znajdują się tutaj dwa bloki, z czego jeden w 1964 roku opustoszał. Wszystko dlatego, że do jego budowy użyto niebezpiecznego azbestu. W drugim z kolei mieszkają wszyscy mieszkańcy Whittier.

Miasto zlokalizowane jest w najdalszym punkcie fiordu w Zatoce Księcia Williama. W budynku znajdują się także kościół, szkoła, sklep, ale też poczta i policja. Wszystko jest w jednym miejscu dlatego, że często w miejscowości panują złe warunki atmosferyczne i ciężko wtedy wyjść na zewnątrz, a także wydostać się z miasta.

Zamieszkalibyście w takim mieście?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Ten mężczyzna postanowił odmienić swoje życie! Rozstał się z dziewczyną i wyruszył furgonetką policyjną w podróż po USA!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów