Europejskie miasteczko przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko przez... "Krainę Lodu"!

Paulina Ermel 09.01.2020
Miasteczko Hallstatt
Fotografia: Shutterstock

Problem jest tak duży, że władze miasta chcą regulować liczbę turystów odwiedzających to magiczne miejsce.

Niektóre miejsca na świecie zyskują szczególną popularność za sprawą filmów, które były właśnie tutaj kręcone. Coś podobnego przytrafiło się jednemu z niewielkich, ale bajkowych austriackich miasteczek.

Zyskało ono popularność przez to, że twórcy serii filmów "Kraina Lodu" wzorowali się na nim, kiedy tworzyli animację przedstawiającą filmowe miasto Arendelle. Właśnie przez to do austriackie Hallstatt ma teraz "problemy". Boryka się bowiem z... ogromną masą turystów.

Miasteczko Hallstatt walczy z turystami

Hallstatt to niewielka miejscowość położona wśród austriackich gór i jezior. Bajkowe otoczenie sprawiło, że w 1997 roku cały ten region został wpisany na listę UNESCO. I choć od zawsze cieszyło się zainteresowaniem turystów, nigdy aż tak wielkim, jak po premierze filmu "Kraina Lodu 2".

Na co dzień w Hallstatt mieszka jedynie... 780 osób. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie, jakie wzbudza to miejsce już od 2013 roku, nie jest na rękę jego mieszkańcom. To właśnie wtedy miasteczko zaczęło zyskiwać popularność, ale nigdy nie przeżyło takiego oblężenia, jak po premierze "Krainy Lodu 2".

W tej chwili Hallstatt przyciąga ogromne rzesze turystów. Przyczynia się do tego także Instagram, na którym non stop publikowane są przepiękne zdjęcia z tego magicznego miejsca.

Władze zastanawiają się nawet, czy nie zacząć kontrolować liczby turystów. Myślicie, że to dobry pomysł?

Aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów