Czy to najbardziej przeklęte miasteczko w Polsce? Poznaj Małachowo Złych Miejsc

Hanna Skowron 20.11.2018
Domy i pole
Fotografia: Shutterstock

Na prostej drodze prowadzącej do Małachowa Złych Miejsc doszło już do niezliczonej ilości wypadków. 

W Polsce istnieje kilka nietypowych i tajemniczych miejsc, w których według okolicznych mieszkańców straszy. Są to zazwyczaj opuszczone szpitale, lasy czy zamki zyskujące złą sławę ze względu na wydarzenia, które rozegrały się na ich terenie. Jakiś czas temu głośno zrobiło się o najbardziej przeklętej miejscowości w kraju. Małachowo Złych Miejsc ma być regularnie nawiedzane przez złego hrabię, który na prostej drodze prowadzącej do miasteczka wciąż powoduje śmiertelne wypadki samochodowe.

Najbardziej przeklęte miasteczko w Polsce

Skąd zła sława Małachowa Złych Miejsc, znajdującego się w województwie wielkopolskim? Okazuje się, że kiedyś miasteczkiem "zarządzał" zły hrabia, który w okrutny sposób traktował okolicznych mieszkańców. Ostatecznie hrabia swój żywot zakończył w małachowskich bagnach i od tego czasu straszy na drodze Witkowo - Gniezno prowadzącej do miejscowości. Choć trasa ta jest prosta i nie sprawia większych trudności, regularnie dochodzi na niej do groźnych wypadków, które bardzo często kończą się śmiercią podróżujących. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że wszystkiemu winny jest duch hrabi.

Nie wiadomo również do końca, skąd tak nietypowo nazwa miejscowości. Choć wielu historyków chciało rozwikłać tę tajemnicę, w pewnym momencie docierali do ściany, gdyż nawet średniowieczne źródła nie tłumaczą pochodzenia nazwy. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Polska kryje w sobie różne tajemnice. Te miejsca to prawdziwa skarbnica ciekawych zagadek:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów