Gdzie jechać na majówkę? 6 słonecznych miejsc na wyjazd last minute

Paulina Ermel 27.04.2018
Kobieta zwiedza miasto
Fotografia: Shutterstock

Planujesz majówkę zagranicą, a nie masz pomysłu, gdzie jechać? Podpowiadamy 6 miejsc, w których znajdziesz słońce, popływasz na windusrfingu i sporo zwiedzisz.

Majówka 2018 zapowiada się obiecująco. Wystarczy wziąć 3 dni urlopu, aby zyskać całe 9 dni wolnego! Jeżeli wciąż nie masz pomysłu, gdzie wyjechać, podpowiadamy najfajniejsze miejsca na taką wycieczkę. 

Zobacz także: Darmowa wycieczka do Nowej Zelandii czeka na tych, którzy wykażą chęć pracy. Trzeba tylko spełnić jeden warunek

Izrael. To jedno z najchętniej odwiedzanych w tym roku miejsc. Bilety do Tel Awiwu kosztują obecnie ok. 400 zł w jedną stronę, a miasto oferuje 14 km piaszczystych plaż, dostęp do Morza Śródziemnego i masę zabytków. Czego chcieć więcej?Można wygrzać się w słońcu albo wynająć samochód i objeździć kraj.

Włochy. Położony na południu Europy kraj to jedno z najbarwniejszych miejsc na Starym Kontynencie. Każdy region oferuje coś innego - z pewnością warto odwiedzić Rzym, San Marino, Watykan, ale też Neapol, Weronę czy Wenecję. Miłośnicy sportów mogą zatrzymać się na północy w górach albo nad morzem w celu podszkolenia się w pływaniu na windsurfingu. Z Polski do Włoch latają tanie linie lotnicze, które w najlepszych momentach proponują bilety już od 39 złotych. Na majówkę dostępne są te w cenie ok. 200 zł.

 Maroko. Dla fanów czegoś bardziej egzotycznego polecamy Maroko. Kolorowy Marrakesz, tajemnicza pustynia i popularne w tym rejonie wycieczki samochodowe to opcja dla zdeterminowanych, którzy chcą zobaczyć, jak najwięcej.

Amsterdam. Nie każdy może pozwolić sobie na to, aby spędzić dokładnie całe 9 dni leniuchując. Dla takich osób też mamy atrakcyjną propozycję. Zawsze można wyskoczyć na tzw. city-break np. do Amsterdamu. Stolica Holandii wiosną jest piękna, a klimat tego zachęca turystów z całego świata do zajrzenia tutaj choć na kilka dni.

Wyspy Kanaryjskie. Jedni lubią poleżeć w gorącym słońcu i odpocząć przy miłej lekturze, inni wolą spędzać czas wolny aktywnie. Tym drugim z pewnością spodoba się wypad na jedną z Wysp Kanaryjskich, gdzie można nauczyć się pływać na windsurfingu albo kitesurfingu. Znajdują się tu najpopularniejsze spoty do pływania, a warunki są wprost idealne.

Majówka "child free". To opcja dla osób, które mogą pozwolić sobie na wyjazd bez dzieci. Na świecie jest coraz więcej hoteli wyłącznie dla dorosłych. W Egipcie, Tunezji czy Grecji znajdziemy placówki, które oferują klientom spokój, ciszę i możliwość odpoczynku bez dzieci.

Skusicie się na którąś z tych spontanicznych opcji, czy macie już majówkę zaplanowaną od dawna?

Zobacz także: Które miejsce w samolocie jest najbezpieczniejsze? A gdzie najlepiej usiąść w pociągu? Statystyki nie zostawiają wątpliwości

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów