Teraz możesz odbyć lot donikąd. Nietypową ofertą podróży zainteresowały się już tysiące osób!

Paulina Ermel 07.07.2020
Turystka na lotnisku
Fotografia: Shutterstock

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które spragnione są podróżowania samolotami. Zapoznajcie się ze szczegółami.

Pandemia koronawirusa dosłownie sparaliżowała cały świat. Pozamykano granice państw, samoloty przestały kursować, hotele wstrzymały swoją działalność. I choć śmiercionośny patogen wciąż zbiera żniwo, władze wielu krajów podjęły decyzję o powolnym powrocie do normalności.

Jeszcze nie żyjemy tak, jak przed wybuchem pandemii, ale już nam do tego coraz bliżej. Czy wam też tak bardzo brakuje zagranicznych podróży? Koniecznie przeczytajcie, na jaki pomysł wpadło lotnisko na Tajwanie. W ten sposób chce ono umilić czas osobom, które są spragnione wycieczek samolotowych.

Lot donikąd - nietypowa oferta podróży lotniska na Tajwanie

Lotnisko w Tajpej, stolicy Tajwanu, oferuje teraz nietypową ofertę lotów donikąd. Władze obiektu wpadły na pomysł organizowania "udawanych podróży". I okazuje się, że zainteresowanie nimi jest ogromne!

Osoby, którym plany wyjazdowe pokrzyżowała pandemia koronawirusa, mogą teraz starać się o tzw. lot donikąd. Na czym to polega? Spośród chętnych wybieranych jest kilkadziesiąt osób, które ruszają w udawaną podróż. Przechodzą one odprawę, kontrolę na lotnisku, a następnie trafiają do strefy wolnocłowej.

Po całym tym etapie udają się do samolotu. Tutaj czeka ich 30-minutowy wykład na temat środków bezpieczeństwa, jakie lotniska stosują w dobie epidemii koronawirusa. I tu następuje... koniec wycieczki. Pasażerowie nigdzie bowiem nie lecą. Wysiadają, idą "odebrać bagaż" i "wracają do kraju".

Pierwszy taki lot donikąd odbył się w zeszłym tygodniu. Zgłosiło się do niego aż 7 tys. osób, spośród których wybrano 60.

Wzięlibyście udział w takiej przygodzie?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów