Łódź w dzienniku "The Sun" okeślana jako "polski Manchester". Dziennikarze nie mają wątpliwości!

Julita Buczek 22.03.2019
łódź miastem godnym odwiedzenia
Fotografia: Shutterstock

To nie pierwszy raz, kiedy Łódź znalazła się na liście miast wartych odwiedzenia. Tym razem pisze o nim zagraniczny dziennik "The Sun".

Łódź znalazła się w prestiżowym zestawieniu najciekawszych miasto do obejrzenia. Jak podaje brytyjski dziennik "The Sun" mieszkańcy tego miasto mogą być dumni ze swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz także: Co warto zobaczyć w Poznaniu? 8 ciekawych miejsc, o których nie mieliście pojęcia!

Łódź określona "polskim Manchesterem"?

Jedna z redaktorek dziennika "The Sun" określiła Łódź jako "polski Manchester". W swoim artykule uargumentowała porównanie stwierdzeniem, że Łódź, tak samo jak Manchester, ma ciekawą infrastrukturę turystyczną oraz nietuzinkową zabudowę fabryczną, która jest stale rewitalizowana.

Zobacz także: Co warto zobaczyć w Gdańsku? Poznaj 8 najciekawszych atrakcji

W artykule nie zabrakło zdjęć miasta, które wykonała sama autorka artykułu. Na liście polecanych miejsc do odwiedzenia w Łodzi znalazły się hotele, restauracje oraz sklepy. Autorka dużą uwagę poświęciła również marce "Pan Tu Nie Stał", która swoje korzenie ma właśnie w w tym mieście. Oczywiście nie zabrakło OFF Piotrkowskiej, na której znajdziemy wiele ciekawych oraz niszowych sklepów, barów, a nawet barber shopów. W artykule wspomniano również Manufakturę, która znajduje się w ciekawym architektonicznie obiekcie pofabrycznym.

Byliście kiedyś w Łodzi?

Zobacz także: Majówka we Wrocławiu. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów