Kraków znalazł się na liście najtańszych miast na świecie, które warto zwiedzić

Redakcja 22.02.2017
Kraków
Fotografia: Pixabay

Z zestawieniem powinni zapoznać się przede wszystkim ci, którzy wciąż nie wiedzą gdzie spędzić tegoroczne wakacje. 

Jak co roku brytyjski serwis internetowy Hoppa.com opublikował raport najtańszych i najdroższych miast na świecie. Dobra wiadomość jest taka, że w zestawieniu najdroższych nie ma polskiego miasta. A w zestawieniu najtańszych? Tu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. 

Serwis wziął pod uwagę, jak dużą popularnością wśród turystów cieszą się wskazane miasta, ale przede wszystkim, jakie są w nich ceny. Sprawdzono więc ile kosztuje kolacja w restauracji, ile musimy zapłacić za fast fooda, czy ile wydamy na alkohol i filiżankę dobrej kawy. Oczywiście, jak czytamy na Hoppa.com, sprawdzono również koszt zakwaterowania, zwiedzania i komunikacji miejskiej. Szczegółowo przyjrzano się 84 miastom z całego świata. 

Jak się okazuje, do Szwajcarii pojechać powinni ci, którzy mają naprawdę grupy portfel. To właśnie Zurych w zestawieniu najdroższych popularnych wśród turystów miast na świecie, zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Za dzień pobytu będziemy musieli zapłacić około 860 złotych. Na drugiej pozycji uplasował się Nowy Jork, a podium zamyka Kopenhaga. 

Sporo wydamy także w Oslo, Sztokholmie, Wenecji, Amsterdamie, a nawet w Honolulu. W zestawieniu znalazła się także miejsce dla Rzymu, Caracas, Dublina, Londynu, Dubaju, Doha, Paryża, Manamy, Tokio, Las Vegas, czy chociażby Helsinek. 

W zestawieniu najdroższych miast świata Wenecja zajmuje 6. miejsce
Fotografia: East News

W zestawieniu najdroższych miast świata Wenecja zajmuje 6. miejsce

Kraków - piękny i tani 

Najtańsze, wskazane przez brytyjski serwis miasto, może być dla wielu sporym zaskoczeniem. Okazuje się, że najmniej wydamy w stolicy Bułgarii, Sofii. Za dzień pobytu, wliczając nocleg, jedzenie i transport, zapłacimy około 194 złotych. Podobnie, bo 198 złotych, przeznaczymy w Kairze. Miejsce na podium zamyka Kartagena w Hiszpanii. Tam na pobyt wydamy około 200 złotych. 

Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać na wakacje, warto rozważyć odwiedzenie stolicy Rumunii, czyli Bukaresztu, jak również Antalyi w Turcji, czy Siĕm Réab w Kambodży. W zestawieniu najtańszych miast świata znalazło się także miejsce dla takich miast jak Kijów, Manila, Meksyk, Sliema, Kuala Lumpur, Kampala, Ho Chi Minh i Mekka. W rankingu znalazło się także miejsce dla polskiego miasta. W Krakowie, który uplasował się na 13. pozycji, za dzień pobytu wydamy około 267 złotych. 

Jeśli jednak interesuje nas wyłącznie koszt zakwaterowania, wśród najdroższych miast króluje Nowy Jork. Średnia cena noclegu wynosi prawie tysiąc złotych. Najmniej zapłacimy w bułgarskim kurorcie "Słoneczny brzeg" - jedyne 189 złotych. 

Kraków
Fotografia: East News

Kraków 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów