Niespodziewany efekt koronawirusa we Włoszech. W Wenecji pojawiły się łabędzie, w wodach Sardynii delfiny!

Paulina Ermel 19.03.2020
Wenecja
Fotografia: Shutterstock

Wygląda na to, że ograniczanie kontaktów i zamykanie się w domach może dać więcej pozytywnych efektów. Wystarczy spojrzeć na weneckie kanały i wybrzeża Sardynii. Zobaczcie!

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie. Wyjątkowo źle sytuacja przestawia się obecnie głównie we Włoszech, gdzie zachorowało już prawie 40 tys. osób. Mieszkańcy włoskich miast zamykają się w domach, aby uniknąć zarażenia i rozprzestrzeniania koronawirusa.

Wygląda na to, że taka izolacja przynosi naprawdę dużo dobrego. Przekonali się o tym Włosi mieszkający na co dzień w Wenecji. Okazuje się bowiem, że ograniczenie wychodzenia świetnie wpłynęło na czystość tamtejszych wód. Pojawiły się w nich nawet dawno niewidziane zwierzęta!

Koronawirus we Włoszech: w wodach Wenecji pojawiło się życie

Już od prawie dwóch tygodni Włosi ograniczają wyjścia z domów w związku z epidemią koronawirusa. Pozamykano szkoły, kina, a ulice miast opustoszały. Większość mieszkańców odpoczywa w domu, a wychodzi na zewnątrz tylko po potrzebne zakupy. 

W tym czasie powietrze stało się dużo czystsze, gdyż po ulicach nie jeździ już tak wiele samochodów emitujących zanieczyszczenia. Do niektórych miejsc w malowniczym kraju na południu Europy na nowo zawitało życie.

Mieszkańcy Wenecji zauważyli bowiem, że woda w kanałach zrobiła się przejrzysta i powróciły do niej ryby! Wiadomo, że wpływ na to ma także mniej intensywny ruch tramwajów wodnych. Jednak na tym nie koniec. Po wodach pływają też okazałe łabędzie! Z kolei w rzymskich fontannach można spotkać kaczki.

U wybrzeży Sardynii, a dokładnie u wybrzeży miejscowości Cagliari można też spotkać delfiny. To naprawdę rzadki widok w tym miejscu. Niektórym nawet udało się go sfotografować. 

Trudno uwierzyć, że takie rzeczy istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów