Od 4 maja czynne są hotele i obiekty noclegowe. Zobaczcie, jakie nowe zasady w nich obowiązują!

Paulina Ermel 04.05.2020
Pokój hotelowy
Fotografia: Shutterstock

Lista nowych zasad funkcjonowania hoteli jest długa, a nowe reguły restrykcyjne. Zobaczcie, jak zmieni się teraz korzystanie z nich.

4 maja rozpoczął się w Polsce drugi etap odmrażania gospodarki, która ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa na świecie. Zostały otwarte m.in. galerie handlowe i hotele, a także inne miejsca noclegowe. Jednak wszystkie te obiekty funkcjonują teraz na zupełnie nowych zasadach. Na czym one polegają? Koniecznie sprawdźcie.

Koronawirus w Polsce: nowe zasady działania hoteli i obiektów noclegowych

4 maja ruszył kolejny etap odmrażania gospodarki. Otwarto galerie handlowe, ale też hotele i obiekty noclegowe. Muszą one jednak spełniać restrykcyjne kryteria, które pozwolą gościom korzystać z nich w bezpieczny sposób.

Jak będzie wyglądało teraz korzystanie z hoteli? Tego typu obiekty otrzymały szczegółowe wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami tych środowisk. Oto lista reguł, które trzeba będzie stosować:

  • w hotelu będzie mogła przebywać ograniczona liczba gości - na jeden pokój będzie mogło przypadać dwóch gości. Informacja o liczbie osób, które mogą w jednym momencie korzystać z hotelu, powinna być umieszczona w wielu widocznych miejscach
  • ograniczenie do minimum czasu spędzanego przez gościa w recepcji
  • na terenie hotelu nie będą mogły przebywać osoby, które nie są zakwaterowane
  • na terenie hotelu - w recepcji, toaletach dla gości, przy wejściu do wind - muszą znajdować się środki do dezynfekcji rąk
  • rekomendowana jest także sprzedaż maseczek ochronnych na terenie hotelu - najlepiej w recepcji
  • po skorzystaniu z pokoju hotelowego powinien on zostać wysprzątany, zdezynfekowany i wywietrzony - dopiero po tych etapach może skorzystać z niego kolejny gość
  • sprzątanie pokoi w trakcie trwania pobytu gościa będzie odbywać się wyłącznie na życzenie klienta i to przez personel, który wyposażony będzie w odpowiednie środki ochronne

Pojawiła się także lista zasad, do których będą musieli stosować się także pracownicy hoteli. Najważniejsze to zachowywanie 2-metrowego odstępu od innych osób, wietrzenie pomieszczeń nieklimatyzowanych, częste mycie rąk i korzystanie ze środków ochrony osobistej.

Wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądało życie "po" koronawirusie. Jedno jest pewne - niektóre przyzwyczajenia takie jak częste mycie rąk czy używanie płynu do dezynfekcji raczej pozostaną z nami już na zawsze.

Nowy Jork w czasie koronawirusa wygląda jak w filmu grozy! Sami zobaczcie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów