Turyści znów mogą spacerować po Tatrach, ale muszą uważać! Szlaki opanowały dzikie zwierzęta

Tatry: turyści na szlaku wysoko w górach
Fotografia: Shutterstock

Wielbiciele gór stęsknili się za Tatrami. Teraz część Tatrzańskiego Parku Narodowego została otwarta, ale można spotkać w nim... dzikie zwierzęta!

Od 20 kwietnia znów możemy przemieszczać się w celach rekreacyjnych i chodzić na spacery do parków i lasów. W związku z tym ponownie została uruchomiona część obszaru Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jeżeli jednak wybierzecie się na spacer w tamte rejony, powinniście mieć oczy dookoła głowy! W związku z brakiem turystów w górach w ostatnich tygodniach, na szlaki wyszły... dzikie zwierzęta! Dziś możemy spotkać na nich wilki, rysie, lisy, a nawet niedźwiedzie! 

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków! 

Koronawirus w Polsce: dzikie zwierzęta na szlakach w Tatrach!

W Tatrzańskim Parku Narodowym od zawsze były ostrzeżenia o dzikich zwierzętach, jednak sporadycznie można było spotkać zabłąkanego drapieżnika na szlaku. Teraz jest to o wiele bardziej prawdopodobne! 

Jak podaje Onet, w ostatnich dniach kwietnia na stoku Nosala można było spotkać spacerującą ze swoim młodym niedźwiedzicę.

To było zjawisko zupełnie sporadyczne, bo stok Nosala jest blisko zabudowań, a widok niedźwiedzi w tym miejscu jest dość rzadki - powiedział leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego, Marcin Strączek-Helios, w rozmowie z Onetem. 

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie serwuje nam natura! Tatrzańscy przyrodnicy w okolicy Kuźnic natrafili na ślady wilków. Po ulicach Zakopanego natomiast niedawno przechadzały się łanie. 

Również ptaki odżyły. W polskich górach można usłyszeć teraz tokowanie głuszców i cietrzewi. 

Jeżeli zatem chcecie naprawdę obcować z naturą, teraz jest idealny moment na to, żeby być jej blisko w Tatrach. Postarajcie się jednak uważać na siebie, a jednocześnie nie przeszkadzać zwierzętom, które w końcu odżyły i mogą poczuć trochę wolności.

Zobacz także: Kiedy znów będziemy podróżować? Eksperci przewidują termin powrotu do normalności! 

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów