Przerażający efekt koronawirusa! Warszawa w czasach pandemii to wymarłe miasto [wideo]

Warszawa: opustoszałe Krakowskie Przedmieście
Fotografia: Shutterstock

Największe miasta na świecie w dobie koronawirusa wyglądają jak wyjęte z filmu grozy. Jednym z nich jest Warszawa, która dziś przypomina wymarłe miasto.

Warszawa to miasto, które zazwyczaj niemal przez całą dobę tętni życiem. Zwłaszcza w miejscach, gdzie zbiera się najwięcej ludzi, typu Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Centrum, Dworzec Centralny, czy Stare Miasto. Mieszkańcy po pracy, studenci, turyści - stolica Polski jest oblegana i uwielbiana przez wielu ludzi. Dziś jednak wszystkie te miejsca świecą pustkami. Warszawa w dobie koronawirusa stała się wymarłym miastem. Ten filmik przeraża.

Zobacz także: Od dziś nakaz noszenia maseczek. Nie dotyczy jednak wszystkich. Kto nie musi tego robić?

Koronawirus w Polsce: Warszawa wygląda jak wymarłe miasto

Już ponad miesiąc siedzimy w domach i stosujemy się do obostrzeń narzuconych nam przez rząd. Wszystko po to, żeby jak najszybciej zwalczyć koronawirusa.

W związku z pandemią stolica Polski wygląda jak wymarłe miasto. Pan Marek zarejestrował, jak obecnie prezentują się miejsca, które do tej pory tętniły życiem. Dziś hula w nich jedynie wiatr. 

Filmik "Koronna Warszawa" wygląda jak krótkometrażowy dreszczowiec. Czarno-białe kadry i pełna napięcia muzyka sprawiają, że łzy cisną nam się do oczu, gdy patrzymy na te obrazki.

Dziś z nostalgią spoglądamy na te miejsca i jeszcze bardziej czekamy na powrót do normalności. Zobaczcie sami, jak obecnie wygląda Warszawa.

Zobacz także: W Warszawie powstał mobilny punkt testów na koronawirusa! Każdy będzie mógł się przebadać

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów