Nieoczekiwany efekt koronawirusa w Japonii. Na ulicach miasta pojawiły się... jelenie!

Paulina Ermel 24.03.2020
Japonia
Fotografia: Shutterstock

Mieszkańcy jednego z malowniczych miast Japonii zaobserwowali na ulicach niecodzienny widok. Do sytuacji doprowadził koronawirus i związana z nim kwarantanna!

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że koronawirus przynosi na świecie niespodziewane, ale pozytywne efekty. Mieszkańcy siedzą w domach, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu śmiercionośnego patogenu z Wuhan. Powietrze dzięki temu stało się czystsze, ale też "odrodziła się" natura.

Tak stało się m.in. u wybrzeży Sardynii, gdzie ograniczona liczba ludzi pozwoliła powrócić w te okolice dawno niewidzianym delfinom. Z kolei w weneckich kanałach woda stała się czysta, pojawiły się w niej ryby i można było zaobserwować pływające po tafli wody łabędzie!

Wygląda na to, że to nie koniec tego typu niespodzianek!

Koronawirus w Japonii: na ulicach miast pojawiły się jelenie

Na ulicach japońskiego miasteczka Nara pojawiły się jelenie! I to całe stado jeleni. Zaskoczeni mieszkańcy postanowili uchwycić ten wyjątkowy moment na fotografiach, a następnie zdjęcia trafiły do sieci.

I choć już wcześniej w mieście Nara pojawiały się pojedyncze egzemplarze tego gatunku - wszystko dlatego, że turyści dokarmiają zwierzaki. Ale jeszcze nigdy nie było ich tak dużo. Zabarykadowani w domach Japończycy sprawili, że miasto stało się puste, a to właśnie postanowiły wykorzystać majestatyczne czworonogi.

Jelenie przemierzają obecnie centrum miasta położonego na wyspie Honsiu, ale zahaczają też o place zabaw czy parki. Wszystko w poszukiwaniu jedzenia.

Zresztą sami spójrzcie na te zdjęcia!

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów