Ci turyści nie chcieli poddać się kwarantannie. Znaleźli sprytny sposób na ukrycie

Sześcioro turystów stoi na pustyni i patrzy za horyzont
Fotografia: Shutterstock

Koronawirus sparaliżował turystykę! Niektórych podróżujących zaskoczył natomiast podczas wakacji. Niektórzy z nich znaleźli sposób na to, żeby uniknąć kwarantanny.

Koronawirus pokrzyżował wszystkim plany. Nowa rzeczywistość niektórych zaskoczyła za granicami ich kraju. Wielu podróżujących znalazło się w trudnej sytuacji. Sześcioro turystów, którzy przebywali w tym czasie w Indiach, ze strachu przed społeczną kwarantanną, zdecydowało się na ukrycie. Schronili się w jaskini nieopodal miasta Ryshikesh. Ich próby kamuflażu jednak na nic się zdały i ostatecznie zostali zatrzymani przez policję.

Zobacz także: To w tym kraju spędzimy wakacje 2020?! Opanowali koronawirusa, a teraz szykują się do sezonu

Koronawirus: turyści chcieli przeczekać kwarantannę w... jaskini

Według doniesień AFP, dwie kobiety i czterej mężczyźni z takich krajów jak: Francja, USA, Ukraina, Turcja oraz Nepal, od 24 marca przez prawie miesiąc mieszkali w... jaskini! 

Turyści przebywali na wakacjach w Indiach. Na początku mieszkali w hotelu, jednak, gdy rozpoczęła się ogólnokrajowa kwarantanna, po pewnym czasie postanowili schować się w jaskini. 

Zanim zaczęła się ogólnokrajowa kwarantanna, żyli w hotelu w okolicy Muni Ki Reti, ale przenieśli się do jaskini po tym, jak skończyły im się pieniądze. Mieli jednak trochę pieniędzy na jedzenie i inne rzeczy - powiedział Rejendra Singh Kathait z lokalnej policji w rozmowie z AFP.

Turyści po odnalezieniu przez policję zostali poddani dwutygodniowej kwarantannie, choć żaden z nich nie miał objawów koronawirusa. Trzeba przyznać, że ludzka fantazja nie zna granic. Okazuje się, że to nie jedyny taki przypadek na świecie! 

"The Tiger" informuje, że para podróżników z Rosji przez miesiąc mieszkała w namiocie w jaskini w prowincji Krabi w Tajlandii. Obecnie przebywają w hotelu i są już po przeprowadzeniu testów na koronawirusa, które okazały się ujemne. 

Zobacz także: Polak zaprojektował namiot, który... wiesza się na drzewie!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów