Przez koronawirusa w rezerwatach nie ma turystów. Dzięki temu lwy urządzają sobie drzemki na... ulicy!

Paulina Ermel 17.04.2020
Lwy
Fotografia: Marja Schwartz/Solent News/East News (zdjęcie poglądowe)

Zdjęcia lwów na ulicy zrobione przez strażnika Kruger National Park podbijają sieć. Tylko zobaczcie, jak te majestatyczne zwierzęta korzystają z nieobecności ludzi.

Kraje na całym świecie zmagają się z pandemią koronawirusa. Władze wielu państw wprowadzają ograniczenia, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się śmiercionośnego patogenu. 

Obywatele mają obowiązek pozostawania w domach, pozamykane zostały galerie handlowe, teatry, kina, ale też lasy, parki, zoo i znane na całym świecie rezerwaty. I choć pandemia przynosi głównie straty, ma też swoje jasne strony. Z pewnością korzystają zwierzęta, które pod nieobecność człowieka mogą czuć się swobodnie. Tylko spójrzcie, jak komfortowo poczuły się lwy w jednym z afrykańskich rezerwatów. Te zdjęcia robią furorę w internecie.

Koronawirus: przez brak turystów lwy w rezerwacie śpią na ulicy

Południowoafrykański Park Narodowy Krugera w związku z epidemią koronawirusa 25 marca został zamknięty. Od tamtej pory turyści nie mają wstępu na teren rezerwatu. Ale wygląda na to, że bardzo odpowiada to mieszkającym tam zwierzętom.

Strażnik rezerwatu Richard Sowry bowiem zauważył podczas jednego z "obchodów", że pod nieobecność ludzi czują się tam one wyjątkowo swobodnie. Na przykład lwy znalazły sobie doskonałe miejsce na drzemkę w ciągu dnia. Potrafią zasnąć na środku ulicy w rezerwacie!

Mężczyzna zaobserwował to zjawisko podczas środowych oględzin w rezerwacie. Lwy leżały na środku ulicy, a ich spokoju nie zaburzył nawet samochód, którym nadjechał Sowry.

Lwy są przyzwyczajone do ludzi w samochodach. Wszystkie zwierzęta instynktownie boją się ludzi przemieszczających się na piechotę. Gdybym szedł, nigdy nie pozwoliłyby mi zbliżyć się na tak niewielką odległość - mówił w rozmowie z zagranicznymi mediami.

Do tej pory Kruger widział lwy śpiące na ulicach tylko nocą, kiedy temperatura spadała, a asfalt pozostawał nagrzany.

Trzeba przyznać, że to bardzo nietypowy widok, prawda?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów