Nowożeńcy przez koronawirusa utknęli na Malediwach! Nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do domu

Paulina Ermel 10.04.2020
Malediwy
Fotografia: Shutterstock

Nowożeńcy z RPA udali się w podróż poślubną na bajkowe Malediwy. Teraz z powodu epidemii utknęli na wyspach. Nie mogą wrócić do domu, a podróż przeciąga się w nieskończoność!

Nieskończony urlop na Malediwach brzmi jak bajka? Do czasu! Przekonała się o tym pewna para z RPA, która wybrała tę destynację jako cel swojej podróży poślubnej. Kiedy już dotarli na miejsce i wypoczęli, okazało się, że... nie mogą wrócić do domu.

Olivia i Raul De Freitas utknęli na bajkowych wyspach, a ich podróż poślubna przeciąga się w nieskończoność!

Koronawirus na świecie: para utknęła na Malediwach przez epidemię

Kiedy Olivia i Raul De Freitas planowali podróż na Malediwy, z pewnością nie spodziewali się, że będą mieli okazję posiedzieć na bajkowych wyspach trochę dłużej. Para z RPA udała się na wymarzoną wycieczkę 22 marca. Pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu na jednej z wysp na Oceanie Indyjskim miał trwać 6 dni. Małżonkowie jednak do dzisiaj nie opuścili tego miejsca!

Plany powrotne pokrzyżowała im bowiem epidemia koronawirusa. Oboje doskonale wiedzieli jeszcze przed wylotem, że sytuacja na świecie staje się napięta, ale nie chcieli rezygnować z podróży, gdyż nie są na tyle zamożni, aby rezygnować z takiego marzenia.

Kiedy już dolecieli i odpoczęli przez planowe 6 dni, okazało się, że granice RPA zostały zamknięte przez koronawirusa. Para miała pomysł, aby przedostać się na na wyspę-stolicę Male, ale istniało ryzyko, że gdyby coś poszło nie tak, nie mogliby z powrotem wrócić do hotelu.

Nowożeńcy są obecnie jedynymi gośćmi na wyspie i nawet nie muszą martwić się o koszty przedłużającego się wyjazdu - w większości pokryje je rząd RPA. Spędzają czas spacerując, nurkując i jedząc przepyszne lokalne potrawy przygotowywane przez tutejszych kucharzy. Optymistyczna wersja zakłada, że powrócą do domu 16 kwietnia. Ale jak wszyscy wiemy, zasady izolacji i zamknięcie granic ciągle są dostosowywane do zmieniającej się sytuacji pandemicznej.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów