Z powodu pandemii koronawirusa podświetlono słynny szczyt w Alpach! Pojawił się na nim ważny komunikat

Zuzanna Morska 01.04.2020
Matterhorn
Fotografia: Shutterstock

Mieszkający w pobliżu alpejskiego szczytu Matterhorn obywatele od kilku mogą oglądać niecodzienny widok. Góra została podświetlona od strony szwajcarskiej i pojawiają się na niej komunikaty wspierające ludzi w trudnym okresie epidemii.

Koronawirusem zaraziło się już 830 tys. ludzi na całym świecie. Pandemia dotarła niemal do każdego kraju. A ponad 40 tys. ludzi zmarło w wyniku choroby COVID-19 wywoływanej przez śmiercionośny patogen. Władze państw próbują za wszelką cenę zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa - wprowadzają restrykcje, które nakazują obywatelom pozostawać w domach.

Do walki z koronawirusem dołączają światowe firmy, znane gwiazdy, ale nie tylko. Ostatnio bowiem do akcji dołączył szwajcarski artysta Gery Hofstetter, który w porozumieniu z lokalnymi władzami przygotował iluminacje mające na celu wspieranie ludzi w trudnej sytuacji, jaką jest pandemia. Zobaczcie, co przygotował!

Koronawirus na świecie: na szczycie Matterhorn wyświetlono ważny komunikat

Od kilku dni między godziną 20.30 a 22 na szczycie Matterhorn po szwajcarskiej stronie można dostrzec ważne komunikaty. Góra została podświetlona i pojawiają się na niej zdania, które mają wspierać ludzi pozostających w izolacji. To także wyraz solidarności i wyraźny sygnał, że wszyscy jesteśmy w tym razem.

Na ten niebanalny pomysł, o której zrobiło się już głośno w sieci, wpadł szwajcarski artysta Gery Hofstetter. Chciał on w jakiś sposób też podziękować wszystkim zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Podjął więc współpracę z lokalnymi władzami i stworzył instalację artystyczną wyświetlaną na zboczu góry Matterhorn.

Na szczycie o wysokości 4478 m n.p.m możemy zobaczyć napisy: "#StayHome", "#Hope" czy symbol czerwonego serca. 

Co sądzicie o takim pomyśle?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów