Mieszkańcy Indii nie mieli takiego widoku od 30 lat. Do sieci wrzucają zdjęcia Himalajów z okien swoich domów!

Paulina Ermel 14.05.2020
Himalaje
Fotografia: Shutterstock

Do sieci trafia coraz więcej zdjęć niezwykłego widoku, jaki mają w ostatnich dniach mieszkańcy północnych Indii. Z okien swoich domów widzą... Himalaje!

Już jakiś czas temu pisaliśmy wam o niezwykłym efekcie koronawirusa w Indiach. Mieszkańcy północy tego azjatyckiego kraju pierwszy raz od ponad 30 lat dostrzegli na horyzoncie Himalaje.

Wygląda na to, że rzadko spotykane dotąd czyste powietrze w Indiach się utrzymuje, a obywatele z dnia na dzień mają coraz lepszy widok na majestatyczne pasmo gór. Sami zobaczcie!

Koronawirus na świecie: mieszkańcy Indii widzą Himalaje z okien

Indie to drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie. Niestety idzie za tym także ogromne zanieczyszczenie powietrza, które generują mieszkańcy. Jednak w ostatnich miesiącach sytuacja tutaj nieco się zmieniła - epidemia koronawirusa sprawiła, że obywatele pozamykali się w domach, a jakość powietrza zdecydowanie się poprawiła. Mówi się nawet o tym, że jego zanieczyszczenie od początku epidemii spadło aż o 33 procent!  

Następstwem tego jest niesamowity widok, jaki mają obecnie Hindusi. Mieszkańcy północnych regionów Indii widzą z okien swoich domów... Himalaje! Warto dodać, że są one oddalone od tego obszaru o 200-230 km. A ostatni taki widok Hindusi mieli aż 30 lat temu!

Nic dziwnego, że w sieci zaroiło się od zdjęć i nagrań, jakie obywatele Indii robią z okien czy dachów swoich domów. Wrzucają je na Twittera, Facebooka czy Instagrama i często dopisują pod spodem, że "nie wierzą w to, co widzą".

Możemy zobaczyć pokryte śniegiem szczyty gór z okien i dachów naszych domów. Doskonale też widać nocą gwiazdy na niebie. Nie widziałam czegoś takiego wcześniej w swoim życiu - mówił w telewizji SBS Sant Balbir Singh Seeechewal, lokalny aktywista na rzecz walki z zanieczyszczaniem powietrza.

Jaki widok mają obecnie mieszkańcy Indii? Trzeba przyznać, że zapiera on dech w piersiach.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów