To popularne miasto przez koronawirusa wygląda jak wymarłe. Tylko spójrzcie na to nagranie!

Paulina Ermel 27.03.2020
Hiszpania
Fotografia: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Do sieci trafiło wideo, które pokazuje, jak w ostatnim czasie zmieniło się jedno z najbardziej turystycznych miejsc na świecie. Będziecie zszokowani!

Pierwsze przypadki koronawirusa zanotowano już w połowie grudnia w chińskim mieście Wuhan. Następnie bardzo szybko przeniósł się on do innych azjatyckich krajów i w końcu dotarł do Europy, obu Ameryk czy Australii. Dzisiaj z największą liczbą przypadków zakażeń borykają się Włosi, Amerykanie, ale też Hiszpanie, Francuzi czy Brytyjczycy.

W wyniku epidemii mieszkańcy wielu miast na całym świecie postanowili pozostać w domach. Wszystko po to, żeby dalej nie roznosić wirusa i też zadbać o własne zdrowie. Wiele kultowych i popularnych turystycznie miejsc opustoszało. Do sieci trafiło właśnie nagranie z jednego z najpopularniejszych miast w Hiszpanii, które przez epidemię wygląda jak wymarłe. Sami zobaczcie.

Koronawirus na świecie: hiszpańska Malaga wygląda jak wymarłe miasto

Hiszpańska Malaga to jedno z największych miast Andaluzji - regionu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem turystów chcących spędzić urlop w malowniczym miejscu nad Morzem Śródziemnym. Przez koronawirusa jednak miasto to całkowicie wymarło!

Trudno w to uwierzyć, bo przed wybuchem epidemii władze zmagały się ze zbyt dużą liczbą odwiedzających Malagę osób. Andaluzję turyści odwiedzają przez 365 dni w roku - wszystko przez przyjemny klimat, bliskość morza i wspaniałą scenerię.

Do sieci trafiło właśnie nagranie, które ukazuje, co z Malagą zrobił koronawirus. Wideo zatytułowane "Koronawirus zamienia Malagę w Hiszpanii w miasto duchów" pokazuje, że miasto to całkowicie wymarło.

Mamy nadzieję, że z dnia na dzień liczba takich widoków będzie maleć, a epidemię uda się nam opanować. Przypominamy, że do tej pory w Hiszpanii koronawirusem zaraziło się prawie 65 tys. osób, z czego prawie 5 tys. zmarło.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów