Jeden z najbardziej dotkniętych pandemią krajów otwiera granice! Będzie tu można wjechać już 3 czerwca

Paulina Ermel 18.05.2020
Włochy
Fotografia: Shutterstock

Już 3 czerwca będą mogli zajrzeć tutaj mieszkańcy Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monako. W dodatku nie będzie konieczna 14-dniowa kwarantanna! Czyżby tutaj turyści wybrali się w tym roku na wakacje?

Jeżeli zamierzacie wybrać się w tym roku na zagraniczne wakacje, mamy dla was doskonałą wiadomość. Okazuje się, że jeden z europejskich krajów, który jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, otwiera granice. A jeszcze przed chwilą stanowił epicentrum pandemii koronawirusa w Europie!

O jakim państwie mowa? Oczywiście chodzi o Włochy! Już 3 czerwca do kraju będą mogli zajrzeć turyści z UE, Szwajcarii i Monako!

Koronawirus na świecie: Włochy otwierają granice

Włoskie media nie mają wątpliwości - już 3 czerwca kraj otwiera granice. Minister do spraw europejskich Vincenzo Amendola, minister kultury i turystyki Dario Franceschini, a także spraw zagranicznych Luigi Di Maio pracują nad rozporządzeniem, które pozwalałoby obywatelom UE wjechać do Włoch już na początku czerwca.

Zgodnie z tymi zasadami mieszkańcy UE, ale też Szwajcarii i Monako mogliby udać się na wakacje do malowniczych Włoch. W ten sposób kraj chce zadbać o nadwyrężoną branżę turystyczną. Z kolei mieszkańcy spoza UE będą mogli wybrać się do kraju na Półwyspie Apenińskim dopiero 15 czerwca.

Trzeba przyznać, że to doskonała wiadomość - szczególnie, że Włochy są krajem, który bardzo ucierpiał w związku z pandemią koronawirusa. Od początku rozprzestrzeniania się choroby patogenem zaraziło się tutaj ponad 225 tys. osób, z czego prawie 32 tys. zmarły.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów