Turcja wie, co zrobić, żeby turyści mogli przyjechać do niej na wakacje w tym roku. Wprowadzi certyfikaty!

Zuzanna Morska 06.05.2020
Kapadocja
Fotografia: Shutterstock

Władze kraju intensywnie myślą o tym, co zrobić, żeby odmrozić turystykę w kraju. Wpadły na oryginalny pomysł!

Koronawirus daje się we znaki wszystkim krajom na świecie. Zdrowie i życie ludzi jest zagrożone, a gospodarka kuleje. Władze państw główkują, co zrobić, aby sektory, które generują największe przychody, znów normalnie działały.

Na nietypowy pomysł wpadła Turcja, dla której niezwykle ważna jest turystyka. Kraj pod rządami Erdogana zamierza bowiem wprowadzić specjalne certyfikaty, które wskazywałyby turystom miejsca całkowicie wolne od koronawirusa! W ten sposób zagraniczni mogliby znów odwiedzać ten kraj!

Koronawirus na świecie: Turcja wprowadza strefy wolne od wirusa

W ostatnich dniach liczba zarażeń koronawirusem w Turcji wyraźnie spada. Władze kraju myślą więc, co zrobić, żeby zacząć powoli powracać do normalności. I wpadły na pomysł, który pozwoliłby odmrozić w tym kraju turystykę.

Kraj chce zacząć wprowadzać certyfikaty dla miejsc, w których nie stwierdzono zarażeń koronawirusem.

Stworzyliśmy nowy projekt wydawania certyfikatów strefom wolnym od koronawirusa – mówił w połowie kwietnia minister turystyki Tucji, Nuri Ersoy.

Certyfikaty miałyby trafić do tureckich miast, w których nie odnotowano żadnych przypadków choroby COVID-19. W ten sposób najpierw obywatele kraju mogliby zacząć się do takich miejsc wybierać, a następnie władze liczą na to, że skuszą się na to również zagraniczni turyści.

Rząd chce, aby turyści zaczęli przyjeżdżać do Turcji jak najszybciej. Jednak realne scenariusze zakładają, że odbędzie się to najwcześniej pod koniec maja. Wtedy m.in. linie Turkish Airlines mają wznowić loty.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Nowy Jork w dobie koronawirusa wygląda jak z filmu grozy. Zobaczcie te przerażające zdjęcia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów