Pierwszy kraj w Europie ogłasza koniec epidemii! Nikt się tego nie spodziewał

Paulina Ermel 15.05.2020
Słowenia
Fotografia: Shutterstock

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiało się tam każdego dnia zaledwie kilka nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wygląda na to, że mamy przełom. Pierwszy kraj w Europie ogłosił bowiem koniec epidemii. Wszystko dlatego, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni każdego dnia nie potwierdzono tutaj więcej niż 7 nowych przypadków zakażenia.

O jakim kraju mowa i czy to także światełko w tunelu dla Polski?

Słowenia ogłasza koniec epidemii koronawirusa

Rząd Słowenii 14 maja wieczorem ogłosił koniec epidemii w tym kraju. Przez dwa miesiące od czasu ogłoszenia zagrożenia w kraju zachorowały 1464 osoby, z czego 103 zmarły. Przypominamy, że liczba mieszkańców Słowenii wynosi 2 mln.

Słowenia opanowała epidemię w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dzisiaj mamy najlepszy obraz epidemiologiczny w Europie - powiedział premier Słowenii Janez Jansa.

Co oznacza koniec epidemii dla mieszkańców Słowenii? Już 18 maja dzieci z pierwszych trzech klas szkół podstawowych wracają na lekcje. To samo dotyczy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Słowenia otwiera też sklepy, restauracje i hotele - ale tylko te do 30 pokoi. Możliwe będzie również organizowanie krajowych zawodów sportowych!

Jak myślicie, kiedy epidemia z kolei skończy się w Polsce?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.    

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów