Ten kraj otworzył plaże! Jednak nie wejdziesz tu z ręcznikiem i obowiązuje limit czasowy

Paulina Ermel 08.05.2020
Portugalia
Fotografia: Shutterstock

Jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Portugalii otworzył plaże! Można z nich korzystać, ale z uwzględnieniem restrykcyjnych zasad!

Choć koronawirus wciąż szaleje na świecie, niektóre kraje radzą sobie z nim zaskakująco dobrze. Gruzja ogłosiła, że od lipca zamierza przyjmować turystów. Z kolei w wielu innych państwach łagodzone są już restrykcje, gdyż punkt kulminacyjny epidemii już w nich minął.

Jeden z krajów poszedł nawet o krok dalej i otworzył swoje plaże! Można z nich korzystać, ale na specjalnych zasadach!

Koronawirus na świecie: Portugalia otworzyła plaże

Władze popularnej portugalskiej Ericeiry postanowiły otworzyć plaże, co związane jest z dużym zainteresowaniem, jakim się cieszą. Jednak korzystanie z nich obarczone jest restrykcyjnymi zasadami.

"Notujemy bardzo duże zainteresowanie odpoczynkiem na tutejszych plażach i w związku z tym postanowiliśmy uregulować korzystanie z nich, aby uniknąć tłoku i zamieszania" – powiedział przedstawiciel tutejszych władz, Helder Sousa, w rozmowie z agencją Lusa.

Okazuje się, że z plaż oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od stolicy kraju Lizbony mogą korzystać osoby chcące spędzić tu czas aktywnie. Zatem nie poopalacie się tutaj na ręczniku - nie można go tutaj rozłożyć.

Mogą tu przebywać spacerowicze, surferzy, a także wędkarze. Obowiązuje ich jednak limit czasowy - ci pierwsi mogą tu spędzić godzinę, surferzy 2 godziny, natomiast wędkarze 1,5 h.

Przypominamy, że liczba aktywnych przypadków zarażenia koronawirusem w Portugalii wnosi ok. 24 tys. osób.

Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa wygląda jak z filmu grozy! Spójrzcie na te zdjęcia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów