Grenlandia pokonała koronawirusa! Wszyscy zarażeni wyzdrowieli

Zuzanna Morska 09.04.2020
Grenlandia
Fotografia: Shutterstock

To już kolejna dobra wiadomość! Wygląda na to, że na Grenlandii nie ma obecnie żadnego potwierdzonego przypadka koronawirusa! Wszyscy, którzy do tej pory chorowali, wyzdrowieli.

Koronawirusem na świecie zaraziło się już 1,5 mln ludzi. Z tego niestety prawie 90 tys. zmarło. Nie oznacza to jednak, że epidemii nie towarzyszą pozytywne przełomy. 7 kwietnia otwarte zostały granice miasta Wuhan, które uważa się za światowe epicentrum patogenu. Ludzie powoli wracają do normalności.

Także we Włoszech, gdzie sytuacja jeszcze chwilę temu wyglądała bardzo źle, spada dzienna liczba zarażeń i zgonów. Z kolei Austria i Czechy radzą sobie na tyle, że zamierzają łagodzić ograniczenia dla obywateli. Wygląda na to, że świetnie z wirusem poradziła sobie także... Grenlandia! Prawdopodobnie nie ma tam już chorych!

Koronawirus na świecie: Grenlandia pokonała chorobę

Grenlandia to ogromna wyspa, która w ponad 80 procentach pokryta jest lodem. I choć temperatura i inne uwarunkowania geograficzne nie sprzyjają w tym regionie człowiekowi, wyspę zamieszkuje ponad 55 tys. mieszkańców.

Wydawać by się mogło, że wysunięta wysoko na północ Grenlandia uchroni się przed koronawirusem. Jednak i na to terytorium patogen dotarł. Władze kraju podają, że wśród mieszkańców przeprowadzono prawie 800 testów i wykryto tym samym 11 zakażeń. 

Najważniejsze jednak jest to, że 11 zakażonych osób w pełni wyzdrowiało! Oficjalnie mówi się o tym, że na wyspie nie ma zarażonych, ale musimy pamiętać, że niektórzy zakażeni nie wykazują żadnych objawów. Władze wciąż monitorują sytuację i zachęcają obywateli do pozostania w domach.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów