Ten kraj szykuje się na sezon turystyczny! To tam spędzimy tegoroczne wakacje?

Grecja o zmroku: piękne białe budynki nad morzem
Fotografia: Shutterstock

Niektóre kraje, pomimo koronawirusa, już rozpoczynają przygotowanie do wakacji. Okazuje się, że Grecja, od początku lipca zamierza rozpocząć sezon turystyczny!

Niektóre kraje europejskie mogą pochwalić się stosunkowo niewielką liczbą zarażonych koronawirusem, jeżeli porównamy je z Włochami lub Hiszpanią. Jednym z takich państw jest Grecja. Pod koniec kwietnia zanotowano tam niecałe 3 tysiące przypadków zarażeń. I choć grecki rząd wprowadził oczywiście ograniczenia związane z pandemią, powoli zaczyna je luzować, podobnie jak inne kraje. Okazuje się nawet, że Grecy szykują się na otwarcie sezonu turystycznego!

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków!

Koronawirus na świecie: Grecja szykuje się na sezon turystyczny

Grecki rząd nie czekał z wprowadzaniem ograniczeń. Mimo małej ilości zakażonych mieszkańców, już w pierwszej połowie marca zamknięto placówki edukacyjne, rozrywkowe i usługowe.

Teraz szef rządu wprowadza pierwszy stopień luzowania tych ograniczeń. Zapowiedział też, że jego kraj szykuje się na otwarcie sezonu wakacyjnego.

W najlepszym scenariuszu Grecja będzie mogła rozpocząć działalność turystyczną od 1 lipca i staramy się osiągnąć ten cel. Trzeba założyć, że ludzie będą testowani przed lotem i będą ściśle monitorowani, więc wrażenia z turystyki mogą nieznacznie różnić się od tych z poprzednich lat - powiedział premier Grecji, Kyriakos Micotakis, w rozmowie z CNN.

Jak na razie podróżujący do Grecji na miejscu muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. W tym czasie poddawani są testom na obecność koronawirusa. 

Zobacz także: Od 4 maja czynne są hotele i obiekty noclegowe. Zobaczcie, jakie nowe zasady w nich obowiązują!

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów