Kolejny kraj zniesie kwarantannę dla Polaków? W końcu będziemy mogli polecieć tu na wakacje!

Paulina Ermel 16.09.2020
Norwegia
Fotografia: Shutterstock

Wygląda na to, że już niedługo będziemy mogli polecieć do kolejnego europejskiego kraju na wakacje. Norweskie Ministerstwo Zdrowia bowiem rekomenduje, aby władze zniosły kwarantannę dla Polaków!

Pandemia koronawirusa na świecie trwa. Patogen dotarł już niemal do wszystkich państw na świecie. Niektóre radzą sobie z nim lepiej, a inne gorzej.

W Polsce wciąż obowiązują obostrzenia, które mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania koronawirusa. Przez to właśnie kraj został podzielony na strefy. W miejscach, gdzie zakażeń jest najwięcej, obowiązują surowe restrykcje.

Podobnie rzecz ma się w Norwegii. Po pierwsze tu także wyznaczone są strefy objęte różnymi obostrzeniami, a po drugie władze zarządziły, że turyści z niektórych krajów muszą przebyć w Norwegii 10-dniową kwarantannę zanim będą mogli skorzystać z jej uroków. Okazuje się, że Polska już niedługo może być zwolniona z tej zasady!

Koronawirus: Norwegia zniesie kwarantannę dla Polaków

Władze Norwegii w połowie września podjęły decyzję, że do listy krajów, których obywatele będą musieli przejść w Norwegii kwarantannę, dołączają Węgry, Słowacja, ale też niektóre obszary Szwecji, Danii i Finlandii.

Jakie kryteria brane są w tym kraju pod uwagę podczas decydowania o strefach zakażeń? Jest to wskaźnik zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Jeżeli przekracza on 20/100 000 wówczas Norwegia wpisuje go na tzw. "czerwoną listę".

Okazuje się, że w samej Norwegii wskaźnik ten wynosi 24,8. Za to w Polsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadł on do 19,2 na 100 tys. mieszkańców! W związku z tym właśnie Norweskie Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej rekomenduje, aby Polacy mogli podróżować do kraju bez konieczności poddania się kwarantannie.

Jeżeli obostrzenie to zostanie zniesione, wybierzecie się do Norwegii?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów