NASA zachęca do pozostania w domu. Oferuje spacer po kosmosie bez wychodzenia z domu!

Paulina Ermel 08.04.2020
Kosmos
Fotografia: Shutterstock

NASA wspiera działania rządów państw, które zachęcają swoich obywateli do pozostawania w domu w obliczu pandemii koronawirusa. W zamian oferuje coś ekstra! Sami zobaczcie.

Pandemia koronawirusa w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmieniła życie niemal wszystkich ludzi na świecie. Śmiercionośnym patogenem zaraziło się prawie 1,5 mln osób, z czego 83 tys. zmarły. Władze państw podjęły decyzję o wprowadzeniu ogólnej kwarantanny, przez którą obywatele pozamykali się w domach, aby ochronić swoje zdrowie i życie.

Na szczęście coraz więcej marek przyłącza się do umilania nam czasu spędzanego w izolacji. Teraz do ich grona dołączyła organizacja NASA, która oferuje... darmowy spacer po kosmosie bez wychodzenia z domu! W ten sposób zachęca do pozostania we własnych czterech ścianach.

Koronawirus: NASA oferuje spacer po kosmosie bez wychodzenia z domu

NASA ruszyła z inicjatywą "NASA at home". W ten sposób zamierza umilić czas wszystkim tym, którzy izolują się od innych, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Agencja udostępniła szereg materiałów, które pozwolą przenieść nam się w kosmos. I to bez wychodzenia z domu.

Marka proponuje chętnym darmową kolekcję filmów, e-booków, ale też materiałów wirtualnej rzeczywistości. Zainteresowani będą mogli udać się na spacer po kosmosie, ale też usiąść w fotelu pilota statku powietrznego NASA. 

Przygotowany przez NASA projekt skierowany jest dla osób o różnym stopniu wiedzy na temat kosmosu. Z materiałów mogą skorzystać ludzie, którzy są laikami, ale też specjaliści w tym zakresie. Oni z kolei mogą pomóc w badaniach nad szukaniem np. kolejnych planet.

Jeżeli macie ochotę odbyć wirtualny spacer wśród gwiazd, wystarczy, że klikniecie TUTAJ.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów