Wakacji w tym roku nie będzie? Pierwszy kraj w Europie chce je odwołać!

Paulina Ermel 16.04.2020
Wakacji w tym roku nie będzie? Pierwszy kraj w Europie chce je odwołać!
Fotografia: Shutterstock

Według ekspertów jednego z europejskich krajów "odwołanie wakacji" to jedyny sposób na podreperowanie gospodarki nadwyrężonej przez koronawirusa! Co o tym sądzicie?

Pandemia koronawirusa zagraża nie tylko zdrowiu i życiu ludzi na całym świecie. Jest także poważnym wyzwaniem dla gospodarek poszczególnych krajów, a w efekcie dla kondycji gospodarki światowej. Eksperci z państw dotkniętych pandemią głowią się nad tym, co zrobić, aby odbudować straty i "podnieść" kraj z kryzysu. 

Władze krajów myślą już nawet nad łagodzeniem restrykcji, które zostały wprowadzone po to, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu koronawirusa. Są też takie państwa, które idą o krok dalej. Mowa o Finlandii, której eksperci wpadli na to, aby odwołać w tym roku "sezon wakacyjny"!

Koronawirus: Finlandia chce odwołać wakacje

Ekonomiści z Finlandii twierdzą, że sposobem na odbudowanie gospodarki jest odwołanie wakacji. Co kryje się pod tym terminem? Otóż w okresie od czerwca do końca sierpnia, kiedy zwykle pracownicy masowo biorą wolne i wyjeżdżają na urlopy, mieliby oni w tym roku intensywnie pracować. Wszystko po to, aby wspomóc kraj w wychodzeniu z kryzysu, który spowodowała pandemia koronawirusa.

Eksperci nie mają wątpliwości, że wakacje to doskonały czas na rozpoczęcie prac nad odbudową gospodarki.

Wakacje byłyby dobrym momentem na rozpoczęcie odbudowy naszej gospodarki. Powinniśmy wówczas pracować, a nie przebywać na urlopach, by utrzymać wzrost gospodarczy – powiedział szef firmy konsultingowej Nordic West Office, Risto Pentilla, w jednym z ostatnich wywiadów dla fińskiej telewizji.

Z kolei Konfederacja Przemysłu Fińskiego twierdzi, że wakacje powinny zostać odwołane odgórnie - za pomocą rządowego nakazu. Co ciekawe, w Finlandii epidemia koronawirusa w ostatnim czasie nieco przystopowała - obecnie zarażonych jest tam ponad 3 tys. osób.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów