Kiedy znów będziemy podróżować? Eksperci przewidują termin powrotu do normalności!

Młoda kobieta siedzi na szczycie góry i obserwuje otoczenie
Fotografia: Shutterstock

Branża turystyczna obecnie osiąga ogromne straty. Została niemal całkowicie sparaliżowana. Niemieccy eksperci przewidują, kiedy będziemy wracać do podróżniczej normalności.

Za wieloma rzeczami tęsknimy podczas kwarantanny. Z wielu planów też musieliśmy zrezygnować w związku z koronawirusem. Niestety pandemia pokrzyżowała szyki większości z nas i wszyscy, na całym świecie musimy po prostu ją przeczekać. Nie da się jednak zmienić tego, że ogromnie tęsknimy za podróżami! Wielu z nas ma ochotę wsiąść w pierwszy lepszy pociąg lub samolot i udać się w daleką podróż. Niemieccy eksperci przewidują, kiedy to będzie możliwe

Zobacz także: To w tym kraju spędzimy wakacje 2020?! Opanowali koronawirusa, a teraz szykują się do sezonu

Kiedy wrócą podróże i turystyka? Eksperci przewidzieli terminy! 

Eksperci z Niemieckiego Rządowego Centrum Kompetencyjnego ds. Turystyki przewidzieli, kiedy turystyka wróci do takiego stanu jak sprzed wybuchu epidemii, mianowicie osiągnie takie same przychody jak w 2019 roku. 

Raport przygotowany przez ekspertów opublikowała "Rzeczpospolita". Okazuje się, że scenariusze są cztery - oczywiście od najbardziej optymistycznego, po ten najmniej zadowalający. Wszystko zależy oczywiście od dalszego rozwoju pandemii.

Okazuje się, że rozbieżność w datach powrotu do normalności jest bardzo duża! Zdaniem ekspertów może się to wydarzyć między wrześniem br. a nawet wrześniem 2023 roku! 

Swoje przypuszczenia naukowcy oparli na czterech fazach. Pierwsza z nich wskazuje, że wszystkie restrykcje w poszczególnych krajach zostaną częściowo zniesione między kwietniem a końcem maja br. Wówczas branża turystyczna mogłaby osiągnąć do 20% tego, co udało jej się zarobić w 2019 roku.

Druga faza wydłuża ten proces od końca czerwca nawet do grudnia bieżącego roku. Wówczas miałyby zostać całkowicie zniesione ograniczenia. Trzecia faza powrotu do turystycznej normalności nazywana jest "ożywieniem" i zakłada w optymistycznym wypadku marzec 2021, a w pesymistycznym październik tego samego roku.

Najmniej optymistyczna jest oczywiście IV faza, czyli tzw. "normalizacja". Oznacza ona, że na podróż do wymarzonych miejsc na świecie będziemy musieli poczekać aż do września 2023 roku! Bardziej optymistyczna jest jednak opcja, że ta faza zakończy się w czerwcu 2022 roku. 

Jak widać zatem na pełną normalność będziemy musieli trochę poczekać. Nie jest jednak wykluczone, że już wcześniej uda nam się podróżować po kraju lub po niektórych krajach, w których epidemia powoli zostaje zwalczona.

Zobacz także: Ten kraj przygotowuje się na sezon wakacyjny. Przedsiębiorcy wpadli na pomysł znakowania turystów... bransoletkami!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów